۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۲:۳۰
کد خبر: 81523058
T T
۰ نفر
معاون وزیر جهادكشاورزی: مرغ تولیدی كشور ارگانیك نیست

تهران - ایرنا - معاون امور تولیدات دامی وزارت جهادكشاورزی گفت: مرغ تولیدی كشور ارگانیك نیست، تنها بخش اندكی كه عاری از آنتی بیوتیك است تحت عنوان مرغ سبز تولید و عرضه می شود.

حسن ركنی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره برنامه تولید مرغ ارگانیك در كشور، افزود: برای تولید این نوع مرغ در كشور باید نهاده های طیور و غلات مورد استفاده در این بخش به شكل ارگانیك تولید شود و همچنین بر آن نظارت داشته باشیم اما از آنجا كه بخش عمده نهاده های مورد نیاز این بخش وارداتی است نمی توانیم ادعا كنیم كه بخشی از مرغ تولیدی كشور ارگانیك است.

وی اظهار داشت: به طور مثال در مناطق روستایی كه مرغ و برخی نهاده ها به شكل سنتی تولید می شود ممكن است شاهد تولید مرغ ارگانیك باشیم كه بسیار اندك است و به خودمصرفی می رسد.

وی با بیان آنكه هم اكنون در واحدهای صنعتی مرغ ارگانیك تولید نمی شود، گفت: آنچه در برخی واحدهای صنعتی تولید می شود مرغ سبز است كه عاری از آنتی بیوتیك است.

به گفته ركنی، در حال حاضر برخی تولیدكنندگان ما روی افزایش پارامترهای بهداشتی واحدهایشان كار كرده اند و توانمندی تولید مرغ های عاری از آنتی بیوتیك را دارند كه قیمت آن نسبت به قیمت مرغ معمولی قدری بالاتر است.

معاون تولیدات دامی وزارت جهادكشاورزی تصریح كرد: جهت گیری تولید مرغ سبز به سمت ارتقا سلامت است كه امیدواریم روز به روز تولید این نوع مرغ در كشور افزایش یابد.

وی افزود: در زمان حاضر بیش از 2 میلیون تن گوشت مرغ دركشور تولید می شود كه بخش اندكی از آن مرغ سبز است و متقاضیان خاصی دارد.

اقتصام(4)9186**1558

سرخط اخبار اقتصاد