17 روستای باشت از آب آشامیدنی سالم بهره مند شدند

یاسوج- ایرنا- مجتمع آبرسانی بوسنگان باشت برای رساندن آب آشامیدنی سالم به 17 روستای شهرستان باشت در استان كهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد.

به گزارش ایرنا نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی روز جمعه در آیین افتتاح این طرح گفت: با افتتاح طرح آبرسانی به 17 روستای مجتمع بوسنگان352 خانوار با جمعیت یكهزار و 425نفر از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند شدند.

غلامرضا تاجگردون افزود: روستاهای بوسنگان، تلچگاه، آبدهگاه، نارگ موسی، پنبه زار، نازنگون و گزنگان از جمله مناطقی است كه از مزایای اجرای این پروژه بهره مند می شوند.

وی ابراز كرد: برای اجرای این طرح20 كیلومتر لوله گالوانیزه،25 كیلومتر لوله پلی اتیلن، شش باب مخزن ذخیره آب و سه ساختمان موتورخانه و شبكه برق، چهار ایستگاه پمپاژ و جاده دسترسی اجرا شده است.

وی اعتبار طرح آبرسانی به مجتمع روستاهای بوسنگان را 18 میلیارد ریال ذكر كرد .

تاجگردون عنوان كرد: حجم هفت باب مخزن ذخیره آب این پروژه 500 مترمكعب و دبی چاه آن نیز 40 لیتر بر ثانبه است.

وی با اشاره به اهمیت وجود آب آشامیدنی سالم برای سلامت انسان بیان كرد: اجرای این طرح نقش اثرگذاری در ارتقای شاخص های رفاهی و بهداشتی مناطق روستایی دارد.

آیین افتتاح این مجتمع آبرسانی روز جمعه با حضور حمید رضا جانباز؛ مدیر عامل شركت آب و فاضلاب كشور ، علی اصغر قانع؛ معاون برنامه ریزی و توسعه شركت آب و فاضلاب كشور، غلامرضا تاجگردون؛ نماینده مردم باشت و گچساران در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مردم این منطقه و مسوولان محلی و استانی برگزار شد.

شهرستان باشت یكی از شهرستان‌های استان كهگیلویه و بویراحمد در جنوب ایران است.

این شهرستان از دو بخش مركزی و بوستان تشكیل شده و مركز آن شهر باشت است.

7531/6110

سرخط اخبار استان‌ها