حوزه بايد براي اهداف فوق‌جناحي نظام و مسايل نوين جامعه نظريه‌پردازي كند/ قدرداني از حمايت مراجع عظام تقليد از برنامه هاي دولت يازدهم

رييس جمهوري بر ضرورت برقراري ارتباط منظم و دوسويه بين دولت، علما و اساتيد حوزه علميه تأكيد كرد و گفت: بايد حلقه وصل منظم بين دولت و حوزويان ايجاد شود.

به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت ، حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني پنجشنبه شب در ديدار جمعي از نخبگان حوزوي قم با قدرداني از حمايت و نظرات ارزشمند مراجع عظام تقليد از برنامه هاي دولت يازدهم اظهارداشت: اينگونه حمايت و پشتيباني‌ها براي دولت در مسير و راه پرپيچ و خمي كه پيش‌رو دارد، راهگشا است.

رييس جمهوري با تأكيد بر اينكه دولت در انجام وظايف خود تعلق خاطر جناحي و حزبي ندارد، گفت: همواره در طول زندگي سياسي‌ام، تلاش كرده ام از ظرفيت همه جناح‌ها استفاده كنم و دولت نيز از چهره هاي مختلف و توانمند سياسي بهره مي برد.

دكتر روحاني ضرورت استقلال حوزه را مورد تأكيد قرار داد و گفت: به طور كامل بر اين اعتقاد هستم كه حوزه بايد مستقل باشد و حوزه دولتي، سياست‌زده و جناحي نمي‌تواند، مفيد و مؤثر باشد.

رييس جمهوري خاطر نشان كرد: بايد در حوزه مجموعه‌اي وجود داشته باشد كه براي اهداف فوق‌جناحي نظام در زمينه‌هاي مختلف فرهنگي، سياسي، اجتماعي و مسايل نوين جامعه نظريه‌پردازي كند.

دكتر روحاني با اشاره به مزيت‌هاي برقراري ارتباط دوسويه و نزديك دولت و علما و اساتيد حوزه، اظهار داشت: با برقراري ارتباط منظم و سيستماتيك دولت مي‌تواند از طرفي نظرات اساتيد و حوزويان را اخذ كرده و از طرف ديگر نيازهاي خود را با آنان مطرح كند.

رييس جمهوري خاطر نشان كرد: در اكثر موضوعات، اهداف واحدي بين دولت و شما وجود دارد و با همكاري و ارتباط نزديك‌تر مي‌توان در پيشبرد بهتر امور موفق‌تر بود.

دكتر روحاني اضافه كرد: دولت در موضوعات مختلف، نياز به نظريه‌پردازي دارد و شما اساتيد و بزرگان مي‌توانيد به دولت در اين زمينه كمك كنيد.

رييس جمهوري همچنين با اشاره به آمادگي دولت براي حمايت از طرح‌هاي پيشنهادي حوزويان در زمينه‌هاي مختلف از جمله تنوع و نوآوري در موضوعات فقهي و آموزشي، گفت: چنانچه براي بهبود و ارتقاء شيوه تدريس و ايجاد نوآوري در آن مواردي براي حوزه علميه وجود داشته باشد، دولت براي حمايت از آن آمادگي دارد.

در ابتداي اين نشست تعدادي از نخبگان حوزوي از اقدامات و تلاش‌هاي دولت تدبير و اميد در عرصه‌هاي مختلف قدرداني كرده و با تأكيد بر حمايت از دولت، ديدگاه‌ها و نظرات خود را با رييس‌ جمهوري در ميان گذاشتد. ك/1

7406/ 6133/

سرخط اخبار استان‌ها