ایران اسلامی تحت هیچ شرایطی حضور بیگانگان را در منطقه تحمل نمی كند

دارخوین - ایرنا - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینكه ایران اسلامی هیچ خصومتی با كشورهای همسایه ندارد، گفت: تحت هیچ شرایطی حضور بیگانگان در منطقه را تحمل نمی كنیم.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان عصر پنجشنبه در حاشیه سومین آیین اهدای جایزه ملی شهید دكتر محمدعلی رهنمون در جمع خبرنگاران افزود: پیام رزمایش های داخلی برای منطقه صلح، دوستی و امنیت است.

وی ادامه داد: امروز ایران اسلامی از قدرت و اقتداری برخوردار است كه قادر است با آن امنیت منطقه را تامین و تضمین كند، هرچند كشورهای منطقه هم این پیام را از جانب ما دریافت می كنند كه ما هیچ گاه و در هیچ شرایطی به سرزمین و منابع آنها چشم داشتی نداریم.

سردار دهقان ادامه داد: كشورهای منطقه باید در قالب ائتلاف منطقه ای، امنیت خود را تضمین كرده و حضور بیگانگان و عامل نا امنی را بر نتابند.

وی یادآور شد: پیام این رزمایش ها آن است كه ایران اسلامی حاضر است از خود و امنیت منطقه دفاع كند، هیچ خصومتی را با كشورهای همسایه ندارد و در هیچ شرایطی حضور بیگانگان در منطقه را تاب نمی آورد.** آمریكا در دوران جنگ در خدمت صدام بود

وی درباره گزینه های روی میز آمریكا علیه ایران گفت: آمریكا امروز این حرف را نمی زند، این كشور همواره در مقابل ایران چنین موضعی داشته بطوریكه در دوران دفاع مقدس در خدمت صدام بود.

به گفته وزیر دفاع، آمریكا در این دوران هواپیمای مسافربری ایران را مورد هدف قرار داد و سكوهای نفتی را بمباران كرد.

وی تصریح كرد: امروز كشور ما به اندازه ای قدرت یافته كه آمریكا و غرب نیز آن را پذیرفته اند.

سردار دهقان با بیان اینكه عقلای سیاسی غرب هیچ گاه گزینه روی میز را انتخاب نمی كنند، افزود: در صورت جسارت و اعمال این گزینه ها، آنها پاسخ مناسب را دریافت خواهند كرد.* * دنیای اسلام در عرصه انرژی جایگاه بالایی دارد

وزیر دفاع گفت: دنیای اسلام در عرصه انرژی جایگاه بالایی دارد و كشورهای صنعتی و پیشرفته دنیا امروز به شدت نیازمند منابع انرژی هستند.

وی گفت: در صورتیكه آمریكا و غرب بخواهند بیش از این اقداماتی علیه ما انجام دهند مقابله به مثل خواهیم كرد، زیرا تحریم مقابل تحریم یك اصل كارآمد است.

وزیر دفاع افزود: تا امروز هیچگاه فكر نكردیم به این عرصه ورود كنیم چون نیازی ندیدیم، اما در صورت سماجت و رفتار خصمانه و ضد انسانی، واكنش مناسب نشان خواهیم داد.

سردار دهقان همچنین در باره تحویل و جایگزینی موشك های «اس 300» از روسیه گفت: با روس ها مذاكره و توافقاتی كرده ایم، آنچه منافع ملی و نیازهای ما است همان خواهد شد.

اجتمام(3)**1880**1540** 1071