تخت روانچی: در مذاكرات ژنو پیشرفت قابل توجهی داشتیم/ امیدواریم در مذاكرات بعدی قدم های مثبت بیشتری برداریم

تهران - ایرنا - معاون اروپا و آمریكای وزارت امور خارجه كشورمان در دیدار وزیر امور خارجه دانمارك، به آخرین تحولات مذاكرات هسته ای ایران اشاره كرد و گفت: در دور اخیر مذاكرات ژنو، پیشرفت قابل توجهی به دست آمد كه امیدواریم در مذاكرات هفته آینده بتوانیم قدم های مثبت بیشتری برداریم.

به گزارش ایرنا از اداره كل دیپلماسی رسانه ای وزارت امورخارجه، مجید تخت روانچی كه به دعوت كیم یورگنسن معاون وزیر امور خارجه دانمارك و بمنظور انجام رایزنی های دوجانبه و منطقه و مذاكره پیرامون راه های گسترش روابط به دانمارك سفر كرده است، با مارتین لیده گارد وزیر امور خارجه این كشور نیز دیدار كرد.

معاون اروپا و آمریكای وزارت امور خارجه كشورمان تاكید كرد كه برخی اعضای گروه 1+5، تحریم های ظالمانه را به عنوان یك اهرم قلمداد كرده و مایل نیستند كه از آن دست بكشند در حالیكه این تحریم ها می باید بدون قید و شرط برداشته شود.

تخت روانچی در ادامه این دیدار، ضمن مثبت و رضایت بخش خواندن روند رو به رشد همكاری ها، به ظرفیت های فراوان دو كشور در زمینه های مختلف اشاره كرد و گفت: دو كشور باید با مغتنم شمردن فرصت ها، در راستای نهادینه كردن روابط تلاش مشترك داشته باشند.

معاون اروپا و آمریكای وزارت امور خارجه با تشریح دیدگاه كشورمان در خصوص بحران در سوریه و منطقه، بر راه حل سیاسی به عنوان تنها راه برون رفت از این بحران تاكید كرد و آمادگی جمهوری اسلامی ایران جهت ایفای نقش فعال و سازنده در جهت حصول یك راه حل سیاسی منطبق با خواست و اراده مردم سوریه را مورد توجه قرار داد.

تخت روانچی با محكوم كردن اقدامان تروریستی در همه اشكال آن كه از سوی گروه های تروریستی در منطقه و دیگر كشورهای جهان از جمله دانمارك صورت می گیرد، تاكید كرد: امروز تروریسم یك تهدید جدی علیه جامعه جهانی است كه ضرورت همكاری بین المللی برای مقابله با آن را ایجاد می كند.

وزیر خارجه دانمارك نیز در این ملاقات ضمن ابراز رضایت و خرسندی از دیدار موفقیت آمیز اخیر خود از ایران اظهار داشت: خوشحالم می شویم جناب آقای ظریف در اولین فرصت از دانمارك دیدار داشته باشند.

لیده گارد به همكاری های خوب دو كشور در گذشته اشاره كرد و افزود: دو كشور از ظرفیت های جدید و متنوعی برای توسعه روابط برخوردارند.

وی ضمن تاكید بر نقش موثر و سازنده ایران در برقراری و حفظ صلح و ثبات در منطقه گفت: دانمارك از حل سیاسی مسالمت آمیز بحران سوریه با حضور تمام بازیگران موثر و ایجاد یك فرایند سیاسی فراگیر با مشاركت تمام طرف های سوری حمایت می كند.

سیام ** 1058 ** 1071