آغاز دوره دانش افزایی دانشجویان زبان فارسی روسیه در دو دانشگاه ایران

مسكو-ایرنا- رایزنی فرهنگی ایران در روسیه از اعزام شماری از دانشجویان زبان فارسی روسیه به تهران و آغاز دوره دانش افزایی این دانشجویان در دو دانشگاه علامه طباطبایی و شهید بهشتی خبر داد.

رایزنی فرهنگی ایران در روسیه روز چهارشنبه اعلام كرد: بر اساس هماهنگی اولیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه با دانشگاه علامه طباطبایی دوره دو هفته ای دانش افزایی دانشجویان زبان فارسی در روسیه در این دانشگاه كشورمان برگزار می شود و این دوره از سه روز پیش آغاز شده است.

در این دوره 22 نفر از دانشجویان زبان فارسی از دانشگاه های دولتی مسكو ، زبانشناسی مسكو ، روابط بین الملل مسكو و دانشگاه دولتی داغستان شركت دارند و در خلال این دوره دانش افزایی ، مهارت های خود در حوزه های مختلف زبان و ادبیات فارسی را تعمیق و گسترش می دهند.

ضمنا با هماهنگی صورت گرفته از سوی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران با دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه دولتی باشقیرستان و در پی برگزاری دوره دانش افزایی یك هفته ای دكتر اسماعیل پور استاد اعزامی وزارت علوم در اوفا(پایتخت جمهوری باشقیرستان)، از روز سه شنبه و به مدت یك ماه ، چهار نفر از دانشجویان زبان فارسی دانشگاه دولتی باشقیرستان در دروه ویژه دانش افزایی دانشگاه شهید بهشتی شركت دارند.

شركت دانشجویان زبان فارسی دانشگاه های روسیه در دوره های دانش افزایی در ایران یكی از تدابیر برای ترویج و پیشرفت زبان فارسی در روسیه است كه با مشاركت فعال رایزنی فرهنگی ایران در روسیه با دانشگاه های این كشور اجرا می شود.

هر ساله در چارچوب این طرح فرهنگی شماری از دانشگاه های زبان فارسی روسیه به كشورمان اعزام و مهارت خود در زبان فارسی را افزایش می دهند.

اروپام*5*391** 1337