۵ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۲:۰۸
کد خبر: 81518427
۰ نفر
عمر البشیر: داعش برای سیاه نمایی اسلام ایجاد شده است

تهران- ایرنا- 'عمر البشیر' رئیس جمهوری سودان گفت: متاسفانه عده ای از جوانان، فریب گروه تروریستی گمراه داعش را كه یكی از اهداف آن سیاه نمایی اسلام است خورده و به دام آن افتاده اند.

به گزارش شبكه خبری 'اسكای نیوز'، رئیس جمهوری سودان سوزاندن اسیران توسط داعش را به شدت محكوم كرد و تصریح كرد: آنچه كه این گروه تروریستی انجام می دهد، به تصویر می كشد و پخش می كند تماما با ساده ترین قوانین اسلام منافات دارد.

وی تاكید كرد كه داعش ناقض قوانین اسلام و از سوی دشمنان اسلام كه اقدام به چاپ كاریكاتورهای موهن می كنند مامور سیاه نمایی چهره واقعی اسلام است و اقدامات این گروهك تروریستی از اقدامات دشمنان اسلام جدا نیست.

البشیر همچنین با اشاره به اینكه طرف های زیادی از تداوم جنگ در سوریه بهره می برند گفت: سودان طرفدار حل بحران سوریه از راههای سیاسی و مسالمت آمیز می باشد و معتقد است كه بشار اسد رئیس جمهوری سوریه بخشی از راه حل بحران سوریه در مرحله انتقالی است.

وی همچنین درباره اوضاع لیبی نیز گفت: سودان دولت ملی لیبی در طبرق را به رسمیت می شناسد و خواستار ایجاد وفاق میان گروههای لیبیایی با هدف متوقف كردن جنگ است و طرفدار گروه خاصی علیه گروه دیگر نیست بلكه مخالف كشتار و خونریزی و طرفدار وحدت لیبی است.

خاورم** 1453/1275