عراقچی: امیدواریم با آژانس بین المللی انرژی اتمی هم به نتیجه برسیم

تهران - ایرنا - سید عباس عراقچی معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه اظهار امیدواری كرد همزمان با پیشرفت مذاكرات ایران و 1+5 ، مسائل باقیمانده با آژانس بین المللی انرژی اتمی هم به نتیجه برسد.

عضو ارشد تیم مذاكره كننده هسته ای ایران كه بامداد سه شنبه برای دیدار با یوكیا آمانو مدیركل آژانس بین المللی انرژی اتمی وارد وین شد، گفت: برای منظور حل و فصل مسائلی كه از گذشته میان تهران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باقی مانده است، امروز (سه‌شنبه) با یوكیا آمانو دیدار می‌كنم.

عراقچی خاطرنشان كرد: این دیدار در رابطه با همكاری‌های میان ایران و آژانس و برای حل و فصل مسائلی است كه از گذشته مانده و یا مسائل جاری تا بتوان پیشرفت بهتری در این همكاری‌ها ایجاد كرد.

وی گفت: مدیركل آژانس اخیرا دیدار خوبی را با آقای ظریف در مونیخ داشت . در آن دیدار قرار شد كه گفت‌و‌گوهای بین ایران و آژانس در سطوح بالا تقویت و بیشتر شود و امیدوار هستیم كه به گسترش همكاری‌هایی كه در حال حاضر بین ایران و آژانس وجود دارد، منجر شود.

معاون وزیر خارجه اظهار داشت: به هر حال مسائلی از گذشته مانده كه باید هرچه زودتر حل و فصل شود. ما حركت‌های خوبی را در طول سال گذشته داشتیم. یك چارچوب همكاری بین ایران و آژانس امضا شده و بر اساس آن حركت‌ها و همكاری‌هایی را داشتیم.

عراقچی كه با واحد مركزی خبر در وین گفت و گو می كرد، افزود: لازم است همكاری‌هایی كه تا الان بوده و راههای تسریع و تسهیل این همكاری‌ها مرور شود. انشاءالله هم‌زمان با پیشرفت مذاكرات با 1+5 ما با آژانس هم بتوانیم مسائل را هرچه زودتر به سرانجام برسانیم.

1553

سرخط اخبار سیاست