۳ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۱:۱۴
کد خبر: 81515487
T T
۰ نفر
افزایش 60 درصدی تقاضا برای نفت و گاز تا 25 سال آینده

تهران - ایرنا - دبیركل سازمان كشورهای عربی صادركننده نفت گفت: تقاضا برای انرژی های اولیه تا سال ٢٠٤٠ حدود 60 درصد افزایش می یابد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی كویت (كونا)، عباس النقی دبیركل سازمان كشورهای عربی صادر كننده نفت (اوپك) اعلام كرد: براساس گزارشهای منتشر شده درباره تقاضای انرژی در فاصله سالهای ٢٠١٠ تا ٢٠٤٠ پیش بینی می شود كه تقاضا برای انرژیهای اولیه(نفت خام، گاز و زغال سنگ) تا سال ٢٠٤٠ حدود ٦٠ درصد افزایش خواهد داشت.

النقی گفت: سوخت های فسیلی كه هم اكنون بیش از ٨٠ درصد از مجموع تقاضای انرژی در جهان را تامین می كنند، طی دهه های آینده منبع اصلی تامین انرژی باقی می مانند.

وی پیش بینی كرد: سوختهای فسیلی با آغاز سال ٢٠٤٠ میلادی در تامین ٧٨ درصد از تقاضای جهانی انرژی مشاركت می كنند و این درحالیست كه انتظار می رود نقش اساسی و پایدار منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (منا) در تجارت جهانی نفت خام ثابت باقی بماند.

النقی افزود: با تمركز بر راه های نوسازی و توسعه امكانات و تاسیسات تولید از منابع انرژی موجود، احتمال زیادی برای ترویج كاهش آلودگی و به حداكثر رساندن بهره وری در همه فعالیت های صنعت نفت وجود دارد.

وی ضمن تاكید بر اهمیت توجه به بهداشت، ایمنی و محیط زیست در همه پروژه ها و عملیات نفتی، توضیح داد: كشورهای عضو سازمان (اوپك) از انجام اقدام های لازم به منظور كاهش انتشار گازهای گلخانه ای، حفاظت از محیط زیست و كاهش حوادث محل كار در تاسیسات و پروژه های صنعت نفت، حمایت می كنند.

دبیر كل اوپك ادامه داد: از جمله اقدام های انجام شده از سوی كشورهای عضو سازمان اوپك در این زمینه می توان به تشویق برای تحقیق و توسعه فن آوری های كارآمد انرژی، اجرای پیشرفته ترین فن آوری ها، تاكید بر ارتقاء همكاری های بین المللی و ادغام بهره وری انرژی با حفاظت از محیط زیست اشاره كرد.

اقتصام(1)2022**1558