قیمت نان سال آینده افزایش می یابد

تهران - ایرنا - رییس كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از افزایش قیمت نان در سال آینده خبر داد و گفت: در بسیاری از استان ها آرد دو قیمتی و این امر منجر به بروز فساد شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، ارسلان فتحی پور شامگاه شنبه در حاشیه چهل و ششمین نشست شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت كه با حضور وزیران امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، افزود: در همین راستا جلساتی را با دولت برگزار كرده ایم و قرار است قیمت آرد در سال آتی اصلاح تا از قاچاق و بروز فساد در این بخش جلوگیری شود.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا مبنی بر اینكه افزایش برخی از حامل های انرژی براساس مصوبات مجلس به معنای اجرای فاز سوم هدفمندی از سال آینده است یا خیر، افزود: در حال بررسی بودجه سال 94 در مجلس شورای اسلامی هستیم و در برخی از موارد اصلاح قیمت حامل های انرژی را انجام داده ایم اما این امر به معنای اجرای فاز سوم هدفمندسازی یارانه ها نیست.

وی ادامه داد: با توجه به كاهش قیمت نفت و اجرای قانون هدفمندی یارانه ها كه قرار بود قیمت حامل های انرژی به 95 درصد فوب خلیج فارس برسد اصلاحاتی در قیمت برخی از حامل های انرژی انجام شده است.

وی افزود: علاوه بر نرخ حامل های انرژی اصلاح قیمت نان و آرد نیز توسط مجلس در دستور كار است.

رییس كمیسیون اقتصادی مجلس تصریح كرد: آرد مصرفی در سال 89، 10 میلیون تن بود كه این رقم در سال 91 كه قیمت ها یكسان شد، به هفت میلیون تن كاهش یافته بنابر این سه میلیون تن قاچاق در این بخش وجود داشت.

اقتصام(3)م.ب/9141**1558

سرخط اخبار اقتصاد