دومین نمایشگاه مشترك ایران و افغانستان در كابل افتتاح شد

تهران- ایرنا- دومین نمایشگاه مشترك جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان روز سه‌شنبه با استقبال گسترده شركت‌های ایرانی و افغانستانی و با حضور محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس‌جمهوری در كابل افتتاح شد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی رییس جمهوری، نمایشگاه مشترك جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان طی همكاری رایزنی بازرگانی ایران و اتاق تجارت و صنایع افغانستان در هتل اورانوس كابل برپا شده و تا اول اسفند ماه 93 دایر است.

محصولات شركت‌های فعال در حوزه صنایع و مواد غذایی، ماشین‌آلات و مصالح ساختمانی، انرژی، عمران و راه‌سازی، خدمات فنی و مهندسی، تجهیزات مخابراتی، تجهیزات معدنی و ماشین‌آلات استخراج، تجهیزات دامپروری، دامداری و مرغداری، كشاورزی، شیشه، مصنوعات و پلاستیك، الیاف و منسوجات در دومین نمایشگاه مشترك جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان عرضه شده است.

دیگر شركت‌هایی كه محصولات خود را در این نمایشگاه عرضه كرده‌اند در زمینه‌های مواد اولیه و ماشین‌آلات نساجی و پوشاك، پوست و چرم، تجهیزات و ماشین‌آلات پزشكی و آزمایشگاهی، محصولات آرایشی و بهداشتی، شوینده‌ها و پاك‌كننده‌ها، صنایع دستی و فرش، موكت و كفپوش و دكوراسیون، مبلمان و مصنوعات چوبی، لوازم خانگی، خدمات شهری، حمل‌ونقل و ترافیك و تجهیزات بسته‌بندی فرآوری و سردخانه‌ای فعال هستند.

اولین نمایشگاه تخصصی مشترك ایران و افغانستان آذر ماه سال جاری در زمینه‌های موادغذایی، كشاوری و دام طیور در هرات افغانستان برگزار شد كه حدود 30 شركت بزرگ ایرانی و چندین شركت افغانستانی در آن شركت كردند.

محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهوری در رأس هیاتی به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات ارشد دولت افغانستان و افتتاح نمایشگاه تخصصی مشترك ایران و افغانستان وارد كابل شد.

معاون اجرایی رییس جمهوری در بدو ورود به كابل مورد استقبال سرور دانش معاون دوم رییس جمهور افغانستان و محمدرضا بهرامی سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان قرار گرفت.

توسعه روابط دو جانبه، هماهنگ‌سازی سیاست‌های بین دو دولت و همچنین رایزنی و گفت‌وگو درباره مسائل منطقه‌ای از جمله اهداف سفر شریعتمداری به افغانستان است.

سیام**7261 /1449