بازدید جهانگیری از نمایشگاه تخصصی كالای ایرانی در بغداد

بغداد- ایرنا - اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در دومین روز از سفر خود به عراق دقایقی پیش از نمایشگاه تخصصی كالای ایرانی در بغداد دیدن كرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، نمایشگاه كالاهای ایرانی روز گذشته با حضور «سید حسن قاضی زاده هاشمی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی جمهوری اسلامی ایران، «عدیله حسین حمود» وزیر دولت عراق، «یحیی آل اسحاق» رییس اتاق بازرگانی تهران، جعفر الحمدانی رییس اتاق تجارت و بازرگانی عراق و جمعی از مقامات؛ مسوولان و تجار دو كشور رسما افتتاح شد.

بیش از 250 شركت ایرانی تولیدات خود را در نمایشگاه بغداد كه در زمینی به مساحت هفت هزار متر مربع دایر شده، عرضه كرده اند.

معاون اول رییس جمهوری ضمن بازدید از این نمایشگاه و گفت و گو با مسوولان غرفه های آن، از نزدیك در روند برگزاری نمایشگاه تخصصی كالاهای تولیدی ایران قرار گرفت.

مهم ترین تولیدات ایرانی از جمله در بخش نفت ، گاز، پتروشیمی، مسكن، آب و برق، بهداشت و درمان، تجهیزات پزشكی، مواد غذایی، دارویی ، لوازم خانگی و خودرو و صنعت در نمایشگاه بغداد عرضه شده است .

جهانگیری را در بازدید از این نمایشگاه معاون امور مجلس رییس جمهوری، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزیر صنعت، معدن و تجارت ، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر مسكن، وزیر جهاد كشاورزی، رییس سازمان ملی استاندارد و جمعی از هیات عالی رتبه اقتصادی ایرانی همراهی می كردند.

این نمایشگاه كه از صبح روز گذشته كار خود را در بغداد آغاز كرده، با استقبال كم نظیر شهروندان و تجار عراقی مواجه شده است و تا پنج شنبه 30 بهمن ماه ادامه دارد.

سیام*1336/1429