خودروهاي شخصي پارك شده در ايستگاه ويژه تاكسي و اتوبوس، به پاركينگ منتقل مي شود

زنجان - ايرنا - رييس پليس راهنمايي و رانندگي شهرستان زنجان گفت: خودروهاي شخصي پارك شده در ايستگاه هاي ويژه تاكسي و اتوبوس، از سوي پليس و با استفاده از جرثقيل به پاركينگ منتقل خواهند شد.

سرگرد عباس مظفري، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: پليس در صورت مشاهده اين تخلف علاوه بر صدور برگه جريمه، خودرو را به پاركينگ انتقال خواهد داد كه ترخيص آن نيز مستلزم پرداخت خلافي، هزينه پاركينگ و حمل جرثقيل مي باشد.

وي اظهار كرد: رانندگاني كه نسبت به اين موضوع بي توجه باشند به حتم پليس برابر قوانين و راهنمايي و رانندگي و بدون هيچ اغماضي با آنان برخورد خواهد كرد و براي ترخيص خودرو از پاركينگ نيز بايد وقت بيشتري صرف و دوندگي كنند.

مظفري افزود: راننده اي كه خودرو در اختيار را به صورت دوبله پارك و با اين كار در تردد ديگر خودروها اخلال ايجاد كرده و زمينه را براي انحراف خودروها و وقوع تصادف فراهم مي سازد يقين بداند كه طبق قوانين و مقررات، اعمال قانون خواهد شد.

وي با بيان اينكه تلاش بي وقفه پليس راهنمايي و رانندگي براي حفظ نظم و انضباط ترافيكي هر چه بهتر و بيشتر در سطح خيابان هاي شهر است، تصريح كرد: برخي رانندگان نيز با پارك خودرو در حريم تقاطع ها، ميدان ها و چهارراه ها، در تردد ديگر خودروها مشكل ايجاد مي كنند كه پليس در صورت مشاهده با چنين افراد سهل انگار نيز كه نسبت به قوانين بي احترامي مي كنند برخورد قانوني خواهد كرد.

مظفري با يادآوري اينكه در محل هاي ياد شده نيازي به نصب تابلو 'توقف ممنوع' نيست افزود: رانندگان به خوبي مي دانند كه 15 متر مانده بر سر تقاطع ها ، ميدان ها و چهارراه ها حق پارك خودرو ندارند ولي برخي از آنان اين تخلف را كه اغلب نيز موجب تصادفات رانندگي مي شود انجام مي دهند و از پليس نيز انتظار عدم اعمال قانون دارند.

وي ميزان جريمه خودروهاي پارك شده در اين مكان را 500 هزار ريال و دوبله پاركها را نيز 300 هزار ريال اعلام و اظهاركرد: اگر خواهان ترافيك روان و آسان در سطح شهر زنجان هستيم رانندگان بايد به شكل بهتري تن به قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي بدهند.

رييس پليس راهنمايي و رانندگي شهرستان زنجان گفت: با توجه به اينكه پاركينگ هسته مركزي شهر زنجان به دليل اجراي طرح سبزه ميدان از سوي شهرداري زنجان حذف شده و اين مشكلاتي را در پارك خودروها بوجود آورده است.

مظفري از شهروندان خواست با توجه به كمي جاي پارك خودروها در هسته مركزي شهر زنجان براي تردد در اين مسيرها از وسايط نقليه عمومي استفاده كنند تا بخش زيادي از وقت خود را صرف يافتن جاي پارك نكنند.

597/6085