۲۷ بهمن ۱۳۹۳،‏ ۸:۲۵
کد خبر: 81507716
۰ نفر
هیات اقتصادی مازندران عازم آستراخان روسیه شد

ساری - ایرنا - هیات اقتصادی استان مازندران به سرپرستی ربیع فلاح استاندار این استان بامداد دوشنبه به آستراخان روسیه عزیمت كرد.

به گزارش ایرنا، راه اندازی سرای تجاری ایرانیان، ملاقات با استاندار آستراخان و مذاكره با معاون استاندار با شركت مقامات آستراخان، نشست با فعالان اقتصادی در اتاق مسكو و نشست با رییس اتاق مشترك ایران و روسیه از جمله برنامه های این سفر اعلام شده است.

در برنامه این هیات بازدیدهایی از مجتمع ورزشی «زویوزدنی»، مركز پشتیبانی تجارت منطقه (كی روا 73 )، پارك علم و فناوری فابریكا( باكینسكایا)، بندر سالیانكا و گمرك آستراخان پیش بینی شده است.

به گفته احمد مظفری دبیر شورای اطلاع رسانی استان مازندران در این سفر پنج كارگروه و كمیته كاری در حوزه های صنعت، كشاورزی، مراكز دانشگاهی، زیربنایی (بندر، گمرك و فرودگاه) و گردشگری تشكیل خواهد شد و اعضای كارگروه علاوه بر نشست های تخصصی از مراكز مرتبط نیز بازدید می كنند.

وی مدت این سفر را چهار روزه بیان كرد و گفت: توسعه روابط و افزایش صادرات از مازندران رویكرد مسوولان این استان است و انتظار می رود در این سفرها با ایجاد تعامل و تقویت ارتباطات زمینه فعالیت بیشتر بخش خصوصی در حوزه صادرات فراهم شود.

استاندار آستراخان نیز چندی پیش به منظور توسعه روابط اقتصادی و تجاری با ایران، به مازندران سفر كرده بود.

شهر آستراخان مركز استان آستراخان روسیه است.

6097/ 2025