موضوعات مهم زیست محیطی به مناظره گذاشته می شود

تهران - ایرنا -مدیر كل دفتر آموزش و مشاركت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت:یكی از تفاوت های مهم چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با دیگر نمایشگاه ها، به مناظره گذاشتن موضوعات مهم زیستی محیطی سالجاری است.

محمد درویش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: مناظره های امسال با موضوعات ' ریزگردها و آلودگی هوا ' ، ' اجرای طرح گردشگری در آشوراده و اینكه آیا اصولا رویكرد باید به سمت تقویت اكوتوریسم در مناطق حفاظت شده باشد یا خیر ' و ' بررسی طرح های انتقال آب بین حوضه ای ، رودخانه ها، سد سازی ها، تفكر سازه ای و مدیریت آب در كشور ' برگزار می شود.

وی اظهار كرد:در این مناظره ها دو طرف موافق و مخالف حضور خواهند داشت و موضوع را مورد نقد و بررسی قرار می دهند كه این مساله موجب بارش فكری برای مخاطبان می شود و می توانند بعد از بررسی موضوع، نتیجه گیری و قضاوت كنند.

مدیر كل دفتر آموزش و مشاركت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: همچنین حضور سازمان های مردم نهاد زیست محیطی در این نمایشگاه نسبت به سال های گذشته پررنگ تر خواهد بود و در روز پایانی نمایشگاه غرفه برتر معرفی و تقدیر می شود.

درویش افزود: موضوع مدارس زیست محیطی نیز مساله مهمی است كه سازمان محیط زیست با جدیت پیگیر توسعه آن در كشور است از این رو این بخش نیز در نمایشگاه غرفه مستقلی خواهد داشت و به سوالات افراد در مورد این مدارس و نحوه راه اندازی آن پاسخ می دهند.

وی ادامه داد:همچنین 31 استان كشور با ایجاد غرفه در این نمایشگاه مهمترین موضوعات زیست محیطی خود هم از نكات مثبت و هم منفی را ارایه می دهند و شركت های مختلف آخرین دستاوردهای خود را نیز به نمایش می گذارند.

درویش گفت: استقبال كشورهای خارجی از نمایشگاه نیز مناسب بوده و تاكنون حضور نمایندگانی از كشورهای ایتالیا، روسیه و ژاپن نهایی شده و به احتمال زیاد نماینده ای از لبنان نیز حضور خواهد داشت اما هنوز قطعی نشده است.

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست 2 تا 5 اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

علمی ( 4 ) **9014**1440