۲۵ بهمن ۱۳۹۳،‏ ۲:۲۲
کد خبر: 81505013
۰ نفر
دورتموند از منطقه خطر گريخت

تهران - ايرنا- تيم فوتبال بورسيا دورتموند با برتري 4 بر 2 مقابل ماينتس از جمع تيم هاي قعرنشين بوندسليگاي آلمان فاصله گرفت.

به گزارش ايرنا، هفته بيست و يكم ليگ فوتبال باشگاه هاي آلمان با ديدار بورسيا دورتموند و ماينتس آغاز شد كه در جريان آن شاگردان يورگن كلوپ در حضور بيش از 75 هزار تماشاگر ورزشگاه وست فالن به برتري 4 بر 2 دست يافته و با 22 امتياز به رتبه چهاردهم صعود كردند تا از منطقه سقوط فاصله بگيرند.

در ثانيه پنجاهم اين ديدار اشتباه وايدن فيلر دروازه بان باتجربه دورتموند توپ را در پشت محوطه به الكين سوتو رساند تا اين بازيكن با ضربه اي تماشايي براي ماينتس گلزني كند. نيمه نخست با همين گل به سود ماينتس به پايان رسيد.

در ابتداي نيمه دوم، سوبتيچ و ماركو رويس دو گل متوالي براي دورتموند به ثمر رساند اما يونس مالي در دقيقه 56 گل تساوي را براي ماينتس به ارمغان آورد و نتيجه را 2 بر 2 كرد.

در دقيقه 71 پاس تماشايي ماركو رويس به آبوميانگ رسيد تا مهاجم دورتموند با ضربه اي فني سومين گل زردپوشان دورتموند را به ثمر برساند و هفت دقيقه پس از آن نوري شاهين چهارمين گلزن دورتموند لقب گرفت.

در نهايت دورتموند با نتيجه 4 بر 2 پيروز شد تا با كسب ششمين برد فصل خود نگراني هاي هواداران متعدد خود را كاهش دهد.

در مهمترين ديدارهاي هفته جاري عصر شنبه، بايرن مونيخ صدرنشين از هامبورگ پذيرايي مي كند و بايرلوركوزن و وولفسبورگ به مصاف هم خواهند رفت.

ورزشي(2)**3783**1547

سرخط اخبار ورزش