اگر مرجعیت و حمایت های ایران نبود، بغداد سقوط می كرد

تهران- ایرنا- 'هادی العامری' دبیركل سازمان بدر عراق گفت: درهای بغداد در ماه ژوئن گذشته به روی داعش باز بود و اگر فتوای جهاد آیت الله سید علی سیستانی و همچنین سردار قاسم سلیمانی و حمایت های ایران از دولت عراق نبود ، بغداد در همان روزها سقوط می كرد .

به گزارش پایگاه خبری عراقی 'المسله'، العامری روز پنجشنبه در مقر سازمان بدر در بغداد، افزود: ما با چالش و خطر بسیار بزرگی مواجه بودیم ، داعش برای جنگی بسیار بزرگ برنامه ریزی كرده بود و آن ها از تجربیات خود در سوریه خوب استفاده كردند و این تجربیات را در عملیات نینوا به كار گرفتند.

وی تاكید كرد كه هدف گروهك تروریستی تكفیری داعش، اشغال كل عراق بود و نه فقط موصل و البته فروپاشی دستگاه های امنیتی باعث شوكه شدن همه در عراق شد.

العامری تاكید كرد: داعش وقتی از حضور 10هزار تروریست اروپایی در میان نیروهای خود سخن می گوید ، منظوری دارد و این یعنی اینكه حمایت بین المللی زیادی از آنها می شود ، این منطقی نیست كه بگوییم دستگاه های اطلاعاتی كشورهای اروپایی از آموزش و فعالیت های این گروه تروریستی بی اطلاع بودند و به همین دلیل است كه ما می گوییم این عملیات برنامه ریزی شده و با حمایت های مالی و تسلیحاتی بین المللی بود.

العامری خاطرنشان كرد كه تركیه درهای خود را به روی این تروریست ها بازگذاشت و اردن نیز از آن ها حمایت كرد و اینگونه است كه داعش در حال حاضر سلاح ها و مواد منفجره ای در اختیار دارد كه دولت عراق بخشی از آن را نیز در اختیار ندارد.

خاورم **2041** 3404