سیمرغ بلورین بهترین فلیمنامه فیلم فجر بر شانه های رویا محقق

تهران - ایرنا - سیمرغ بلورین بهترین فلیمنامه سی و سومین جشنواره فیلم فجر به رویا محقق برای «دوران عاشقی» در حالی تعلق گرفت كه اغلب آرای هنرمندان، ‌منتقدان و اهالی رسانه بر اهدای این سیمرغ استوار بود.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره فیلم فجر امشب (چهارشنبه) با حضور مشاور رییس جمهوری در امور فرهنگی، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی ، وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، تعاون، كار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی ، جمعی از مسئولان و دست اندركاران حوزه سینما در برج میلاد تهران برگزار شد.

فیلمنامه به عنوان سنگ بنای نخستین تولید اثر سینمایی از جمله مهمترین جوایز مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر است كه در مسیر كسب این جایزه توسط محقق رقبا و كاندیداهایی چون اصغر عبداللهی برای فیلمنامه فیلم «خداحافظی طولانی»، محمد رضا گوهری برای فیلمنامه فیلم «رخ دیوانه» و بهرام توكلی برای فیلمنامه فیلم «من دیه گو مارادونا هستم» حضور داشتند.

دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه به اصغر عبداللهی برای نگارش فیلمنامه «خداحافظی طولانی» رسید.

«دوران عاشقی» آنچنان كه از نامش پیدا است عاشقانه ای بر بستر حوادث و اتفاقات اجتماعی و البته اقتصادی زمانه خاص است كه چون «چهل سالگی» آخرین فیلم رئیسیان قبل از این اثر باز هم قهرمان زنی را به عنوان عنصر پیش برنده داستان فیلم خود در نظر گرفته بود.

زنی كه در عین داشتن شغل وكالت ترجیح می دهد در داستان عاطفی گرفتار شده در آن برخی از حقایق و مسائل موجود را نمی بیند و همین ندیدن ها در حقیقت گره های اصلی فیلم رئیسان را تشكیل می دهد.

سی و سومین جشنواره فیلم فجر كه از 12 بهمن ماه كار خود را آغاز كرده بود ، امشب پس از 11 روز برگزاری به پایان رسید.

فراهنگ**9266**9252**1933