دادستان كل كشور: حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی در جهان اثبات شده است

مشهد – ایرنا – دادستان كل كشور گفت: امروزه حقانیت نظام جمهوری اسلامی بر تمام جهان به اثبات رسیده و گرایش روز افزون جوانان غربی به اسلام دلیلی بر این مدعاست.

حجت الاسلام 'سید ابراهیم رئیسی' چهارشنبه شب در ویژه برنامه گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی افزود: پیام اخیر رهبر معظم انقلاب نیز در واكنش به هتك حرمت پیامبر اسلام (ص) خطاب به جوانان غربی بود تا درباره اسلام تحقیق كنند زیرا دارای فطرت پاك بیدار هستند و می توانند حقیقت اسلام را با عقل و معرفت خویش ادراك كنند.

وی افزود: جهان بر مدار حق و هدایت بشریت به سوی حقانیت است و این هدایت تكوینی در همه عالم گسترش یافته است.

حجت الاسلام رئیسی گفت: دو حجت برای هدایت تكوینی انسان بر روی زمین عقل و وحی است و نبود هر یك از این دو حجت، نظام هستی را بر هم می زند.

وی اظهار كرد: درایت دیگر بشریت، هدایت پاداشی است كه اگر انسان در مسیر حق قرار گیرد و به اصول پایبند باشد پاداش ویژه دریافت خواهد كرد كه این پاداش ویژه كسانی است كه دعوت حق را لبیك می گویند.

دادستان كل كشور گفت: زندگی انسان باید براساس سبك زندگی ائمه معصومین (ع) باشد و زیارت حرم ائمه معصومین بویژه حرم امام رضا (ع) زمینه تحول در زندگی فرد و بهره مندی از حیات طیبه را فراهم می كند.

وی افزود: تحول در زندگی فرد زمانی اتفاق می افتد كه انسان به جایگاه رفیع پروردگار نزدیك شود و زندگی بر مبانی جلب رضایت خداوند باشد، آرمان اصلی انقلاب اسلامی نیز عجین كردن زندگی مردم با ارزشهای اسلامی بود.

دادستان كل كشور گفت: انقلاب اسلامی، یك انقلاب دینی بر محوریت استقلال و آزادی بود و تاكنون مورد عنایت خداوند بوده و از گزند دشمنان در امان مانده است كه نمونه این عنایت را می توان در شكست دشمن در جنگ، ترور، فتنه و توطئه های مختلف علیه ایران دید.

حجت الاسلام رئیسی افزود: شكست مداوم دشمن در مقابله با انقلاب اسلامی آن را به این باور نرسانید كه این نهضت دینی – مردمی كه خداوند پشتیبان آن می باشد، هرگز متوقف نمی شود.

وی خاطر نشان كرد: ابوجهل در زمان پیامبر اسلام (ص) هر چه معجزه از سوی ایشان می دید به اسلام گرایش نمی یافت زیرا قلبش بیمار بود؛ امروز نیز جاهلیت گذشته به شكل جاهلیت مدرن درآمده و به رغم پیشرفت دانش و فناوری اطلاعات و ارتباطات، دشمنان همچنان در جهالت غوطه می خورند.

دادستان كل كشور گفت: انقلاب اسلامی برآمده از دین اسلام و نشان گر حق و حقیقت است و نهضتی را رقم زده كه تا ظهور امام عصر (عج) ادامه خواهد یافت لذا این جاهلان مدرن هستند كه در نهایت شكست خواهند خورد.

وی افزود: پس از گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، ملت ایران استوار و مقتدر در مقابل آمریكا و حامیانش ایستاده و با اتكا به توانمندیهای خود در بیشتر حوزه ها پیشرفت قابل توجهی داشته است و این پیشرفت در همه بخشها تا ظهور حضرت امام عصر (عج) ادامه خواهد داشت.

7489/1211

سرخط اخبار استان‌ها