فرماندار نهاوند:انقلاب اسلامي،توازن قوا را به نفع مستضعفان تغيير داد

نهاوند- ايرنا -فرماندار نهاوند گفت: انقلاب اسلامي مردم ايران به عنوان يك انقلاب معنوي و فكري يكي از حوادث مهم و تاثير گذار تاريخ معاصر جهان بود كه توانست توازن قوا را در سطح دنيا به نفع مستضعفان عالم تغيير دهد.

به گزارش ايرنا ' امامعلي عبدالملكي ' روز چهارشنبه در مراسم راهپيمايي 22 بهمن شهرستان نهاوند افزود: انقلاب اسلامي ايران از پديده هاي مهم عصر حاضر است كه از ويژگي هاي منحصر به فردي برخوردار است كه جايگاه آن را در سطح جهان متمايز ساخته است.

وي افزود: نوآوري و تغيير در آرايش سياسي قدرت هاي جهاني از جمله وجوه بارز انقلاب اسلامي است به گونه اي كه انقلاب ايران با نفوذ به خارج از مرزهاي سياسي و با ارايه انديشه خدا محوري در بين مستضعفان و مسلمانان توانست توازن قوا را در سطح دنيا به نفع آنان رقم زند .

وي استقرار حكومت ديني بر پايه معنويت و اسلام را مهمترين دستاورد و نوآوري انقلاب اسلامي ذكر كرد و افزود: با وقوع انقلاب اسلامي ايران، فصل جديدي از تشكيل حكومت در دنيا به وجود آمد كه آن هم تحق نظام مبتني بر مردم سالاري ديني بود و همين عامل باعث شد ايده غير ممكن بودن تشكيل حكومت بر مبناي دين شكسته شد .

وي در ادامه گفت: در چنين نظامي دولت برمبناي خواسته و اراده مردم است و امروز خدمتگزاران دولت تدبير و اميد افتخار مي كنند كه خدمتگزار مردم باشند .

وي به توطئه هاي گوناگون استكبار براي زمين گير كردن انقلاب اشاره كرد و گفت: استكبار براي رويارويي با انقلاب، توطئه هاي مشتركي را از اوايل انقلاب تدارك ديده كه آخرين آنها توطئه كاهش قيمت نفت با هدف فشار بر جمهور اسلامي است كه دولت تدبيرو اميد توانست اين توطئه را نيز خنثي سازد .

وي با بيان اينكه دولت با تدبير و نگرش علمي به دنبال تبديل تهديدها به فرصت است افزود: دشمنان به دنبال آن بودند كه با كاهش قيمت نفت به ما ضربه بزنند اما دولت توانست اين تهديد را به فرصت تبديل سازد و بودجه سال آينده را با 70 درصد بدون وابستگي به منابع نفتي ببندد.

وي افزود: امروز دولت مشي اعتدال را در همه زمينه هاي سياسي، اجتماعي و اقتصادي به كار بسته و با راهنمايي هاي داهيانه رهبر معظم انقلاب و پشتوانه كار كارشناسي بدنبال توسعه كشور و ساماندهي امور اقتصادي است .

امام جمعه نهاوند نيز در اين آيين گفت: امروز به رغم همه مشكلات ، مردم همچنان در صحنه هستند كه علت اين مساله ايمان واقعي مردم و اخلاص آنها براي رضاي خداوند است .

حجت الاسلام ' عباسعلي مغيثي نيا' گفت: انقلاب ما با ايمان به خدا و باور به غيب پايه ريزي شده و مردم ما اطاعت از خدا ، معصومين و امامت را برخود واجب مي دانند لذا همين مساله باعث شده كه تحمل مشكلات براي آنان بسيار ساده باشد.

وي افزود: مردم ما شركت در راهپيمايي را براي خود عبادت مي دانند و با وضو در اين مراسم شركت مي كنند لذا درك اين مساله براي دشمن غير ممكن است .

امام جمعه نهاوند نقش ايمان به خدا را در همه لحظه هاي سرنوشت ساز، اثر گذار دانست و افزود: ما در جنگ تحميلي با ايمان به خداوند توانستيم بر دشمن پيروز شويم و توطئه هاي مختلف را خنثي سازيم و در حال حاضر نيز با بهره گيري از اين عامل خواهيم توانست مسير انقلاب را ادامه داده و به اهداف والاي آن در سطح جهان برسيم.

در اين آيين مردم با سردادن شعارهاي 'مرگ بر استكبار' و 'لبيك يا رسول الله' بار ديگر حمايت همه جانبه خود از آرمان هاي امام راحل(ره) و انقلاب اسلامي را اعلام كردند.

شهرستان نهاوند از توابع استان همدان با دارا بودن جمعيتي بالغ بر 190 هزار نفر در 105 كيلومتري جنوب استان واقع شده است.

7525/1181

سرخط اخبار استان‌ها