ورزشگاه 15هزار نفری كرمانشاه با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد

كرمانشاه - ایرنا - ورزشگاه 15 هزار نفری شهدای 15 خرداد كرمانشاه عصر روز چهارشنبه در آغاز سی و هفتمین سالگرد پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی با حضور وزیر ورزش و جوانان و استاندار كرمانشاه به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، در مراسم افتتاح این طرح عظیم علاوه بر محمود گودرزی، مصطفی مدبر مدیرعامل شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی، برخی نمایندگاه مجلس نیز حضور داشتند.

این ورزشگاه كه از سال 82 مراحل ساخت آن آغاز شده در سال 86 به دلیل همجواری با رودخانه قره سو متوقف شد كه بلافاصله پس از آن تا سال 87 به احیای بهسازی و پایداری زمین آن پرداخته شد.

ورزشگاه كرمانشاه مطابق با استانداردهای فوتبال همراه با زمین چمن طبیعی به همراه پیست دو و میدانی تارتان هشت خط به همراه دوی 110 متر و پرتاب های چكش، دیسك و نیزه ساخته شده است.

بازدید از مجموعه های ورزشی المپیك، آزادی و كوثر كرمانشاه و دیدار با جانبازان این استان از دیگر برنامه های اعلامی وزیر ورزش و جوانان در جریان سفر به كرمانشاه است.

پیشتر مدیرعامل شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی در بازدید از ورزشگاه 15 هزار نفری كرمانشاه اعلام كرده بود كه با توجه به تامین اعتبارات برای اتمام این طرح تا پایان سال 93 به بهره برداری خواهد رسید.

وزیر ورزش و جوانان نیز چندی پیش در نشست مطبوعاتی خود از افتتاح 350 طرح آماده بهره برداری تا پایان سال مالی كه تغییر قابل توجهی نیز در سرانه فضای ورزشی كشور ایجاد می شود، خبر داده بود.

همچنین افتتاح ورزشگاه 15هزار نفری یاسوج و پنج هزار نفری استان های آذربایجان شرقی و غربی و گلستان، پیست دوچرخه سواری كرمان و رشت، سرسرای دوومیدانی بروجن و خانه كشتی شیراز كه از جمله طرح های فاخر ورزشی به شمار می روند تا پایان سال به بهره برداری می رسند.

9250/8066

سرخط اخبار استان‌ها