ایران مقتدر و تاثیرگذار در امنیت منطقه بركت انقلاب  اسلامی است

یاسوج - ایرنا - معاون پارلمانی رییس جمهوری با اشاره به دستاوردهای بزرگ و ارزنده انقلاب اسلامی، گفت: ایران مقتدر و تاثیرگذار در تامین امنیت منطقه بركت انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری روز چهارشنبه در جشن انقلاب در جمع مردم یاسوج افزود: انقلاب اسلامی بزرگترین و مهمترین حادثه سیاسی نیمه دوم قرن بیستم بود كه توانست جغرافیای سیاسی منطقه و جهان را تغییر دهد.

وی بیان كرد: پیروزی انقلاب اسلامی از عوامل موثر در فروپاشی نظام ماركسیست و كمونیست بود و تحولات بزرگی را در جهان بوجود آورد.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری با اشاره به اینكه انقلاب اسلامی ثمره مبارزه با استعمار، استبداد، استثمار و استكبار بود، اظهار كرد: این انقلاب به وسیله یك مرجع تقلید فقیه و عارف شكل گرفت و به پیروزی رسید و از این لحاظ با انقلاب های دیگر متفاوت است.

وی عنوان كرد: انقلاب اسلامی به نام دین و برای احیای احكام دین مبین اسلام پیروز شد و ابهت و هیمنه پوشالی آمریكا در منطقه را شكست.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری ابراز داشت: ایران اسلامی پس از پیروزی انقلاب به پایگاه ملت های آزادی خواه جهان تبدیل شد و در طول سالیان متمادی از سال 42 تا 57 برای مبارزه، شكل گیری و پیروزی شهدای زیادی تقدیم آزادی خواهی و استبدادستیزی كرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: انقلاب اسلامی معجزه الهی بود كه علیرغم خواست و اراده تمام حامیان رژیم پهلوی به پیروزی رسید در حالی كه دشمنان تصور می كردند این انقلاب با توطئه های مختلف از بین می رود.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری اقتدار و توانایی های نظام مقدس جمهوری اسلامی را یادآور شد و گفت: هر چه از عمر بابركت انقلاب گذشت با حضور مردم، رهبری های داهیانه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و نثار خون شهدا تمام توطئه های دشمنان خنثی شد.

وی بیان كرد: در طول 36 سال گذشته دشمنان از هیچ تلاشی برای نابودی نظام و انقلاب دریغ نكرده اند و با تمام اقدامات شوم خود شامل تحریم، تهدید، حمله نظامی به طبس، كودتا و ترور شخصیت های بزرگ و یاران امام خمینی (ره) از جمله شهیدان مطهری، بهشتی، رجایی و باهنر و جنگ تحمیلی اما نتوانستند در اراده ملت ایران كوچكترین خللی ایجاد كنند.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری سه عامل و عنصر دین خواهی، رهبری شایسته امام خمینی (ره) و وحدت ملت ایران را رمز پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی دانست.

وی با اشاره به ضرورت مطالعه زندگی امام راحل و یارانش، اظهار كرد: پس از رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی مرجع تقلبدی شایسته هدایت كشتی انقلاب را بر عهده گرفت كه تمام ویژگی ها و فضایل اخلاقی رهبر فقید انقلاب را دارا است.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری عنوان كرد: ملت غیرتمند ایران و مردم ولایتمدار كهگیلویه و بویراحمد هرگز زیربار ظلم و ستم نرفته اند و به همین دلیل به مبارزه با رژیم پهلوی برخاستند.

وی با تقدیر از حضور چشمگیر مردم در صحنه های مختلف انقلاب از جمله راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، ابراز داشت: ملت ایران پس از 36 سال همچنان به طور گسترده به صحنه می آیند و وفاداری خود را به نظام و انقلاب نشان می دهند.

معاون پارلمانی رییس جمهوری افزود: هر نظامی جز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نمی توانست در برابر این همه تهدید، توطئه، تحریم و فشار دشمنان ایستادگی كند و به طور حتم به زانو درمی آمد.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری به خدمات گسترده نظام اشاره كرد و گفت: به بركت پیروزی انقلاب اسلامی اكنون ایران جزو 9 كشور دارنده دانش فضایی بوده و به همت دانشمندان جوان خود به فناوری هسته ای صلح آمیز، سلول های بنیادین و نانو دست یافته است.

وی بیان كرد: نسل امروز با وجود درك نكردن دوران پیروزی انقلاب به طور باشكوه و بانشاط در تمام صحنه های انقلاب از جمله راهپیمایی یوم الله 22 بهمن حضور چشمگیری دارند.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری اظهار كرد: امروز در حالی گروهك تروریستی داعش در كشورهای عراق و سوریه اقدام به كشتار بیرحمانه مسلمانان می كند، ایران اسلامی منادی دین، صلح و آرامش جهانی است.

وی با اشاره به تلاش های دولت تدبیر و امید، عنوان كرد: دولت روحانی با تمام وجود و در عین اعتدال و ایجاد آرامش در صحنه كار، تلاش و خدمت رسانی به نظام و مردم وارد شده است.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری ایفای نقش ارزنده تیم هسته ای ایران را یادآور شد و ابراز داشت: تیم هسته ای در چارچوب خط مشی، سیاست ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری با صلابت، شهامت، اعتماد به نفس و قدرت همچون سرداران دوران هشت سال دفاع مقدس از حقوق هسته ای ملت ایران دفاع می كنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به حمایت رهبر معظم انقلاب از تیم مذاكره كننده هسته ای اشاره كرد و افزود: هم اكنون تمام كشورهای دنیا ایران هسته ای را پذیرفته اند و حقوق هسته ای كشور و ملت ایران نیز پذیرفته شده و مذاكرات بر روی جزییات است.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری به نقش مثبت مذاكرات هسته ای در افزایش ارتباط و تعامل با سایر كشورها و كاهش تحریم های دشمنان علیه ایران اشاره كرد و گفت: ایران اسلامی قدرت اول خاورمیانه بوده و به اذعان كشورهای منطقه یكی از موثرترین كشورهای منطقه و جهان است.

وی خروج از ركود، توسعه سلامت، كاهش تورم، توسعه بیمه همگانی و ایجاد اشتغال را از گام های ارزنده و مهم دولت تدبیر و امید برای توسعه كشور دانست.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری بیان كرد: استقلال سیاسی كشور اكنون در حد اعلی بوده و مردم خود تصمیم گیر امور هستند و نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز یك وزنه اثرگذار در تامین امنیت منطقه است در حالی كه دشمنان اینگونه نمی خواستند.

وی با اشاره به لزوم قدردانی ملت ایران از نظام و انقلاب، اظهار كرد: دولت یازدهم با تمام وجود و در حد توان در خدمت مردم كهگیلویه و بویراحمد است و مسوولان اجرایی این استان نیز باید نقشه جامع توسعه استان را تكمیل و به دولت ارایه دهند.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری ظرفیت های اقتصادی كهگیلویه و بویراحمد برای توسعه را یادآور شد و عنوان كرد: برای شكوفایی این قابلیت ها از سرمایه های بخش خصوصی و ایرانیان مقیم خارج از كشور استفاده شود.

وی با اشاره به عزم دولت یازدهم برای توسعه مناطق مختلف كشور، ابراز داشت: باید با برنامه ریزی اصولی و تدوین سند توسعه كهگیلویه و بویراحمد این هدف و امر مهم محقق شود.

در پایان این راهپیمایی كه از میدان شهدای نیروی انتظامی یاسوج تا میدان امام حسین (ع) این شهر و همراه با سردادن شعارهای انقلابی مرگ بر آمریكا و مرگ بر اسراییل برگزار شد، قطعنامه هشت ماده ای قرائت و شركت كنندگان با سردادن شعار الله اكبر خامنه ای رهبر مفاد آن را تایید كردند.

7535/6162

سرخط اخبار استان‌ها