راهپيمايي باشكوه اقتدار واتحاد يوم الله 22 بهمن مردم شاهرود برگزارشد

شاهرود- ايرنا - در سي و هفتمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي راهپيمايي باشكوه يوم الله 22 بهمن روز چهارشنبه با حضور گسترده مردم در شاهرود برگزار شد.

به گزارش ايرنا، راهپيمايان با شعارهاي 'مرگ بر آمريكا'، 'مرگ بر اسراييل'، 'ما تا آخر ايستاده ايم' و 'مطيع رهبر هستم' در اين حركت سراسري شركت كردند.

راهپيمايان با عبور از ميدان هاي جمهوري و امام خميني (ره) و نيز خيابان 22 بهمن با سردادن شعار 'نه تحريم، نه ذلت، مذاكره با عزت' و 'انرژي هسته اي حق مسلم ماست' با حضور در ميدان آزادي شاهرود بار ديگر وحدت و انسجام ملي را به نمايش گذاشتند.

در مسير حركت راهپيمايان ايستگاه هاي متعدد صلواتي و نقاشي جلب توجه مي كرد.

نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي در جمع راهپيمايان اين شهر گفت: با گذشت 36 سال از پيروزي انقلاب مردم بيش از گذشته در صحنه حضور دارند.

'كاظم جلالي' افزود: دشمنان در پي سرقت روح اميد و نشاط اجتماعي از مردم ايران هستند و مردم در برابر اين توطئه دشمن هوشيار هستند.

وي با بيان اين كه مقام معظم رهبري هميشه در پي اميدآفريني و نشاط اجتماعي هستند، اظهار كرد: امسال جشن پيروزي انقلاب را در حالي برگزار مي كنيم، عنصر انحرافي جديدي تحت عنوان سلفي گري و داعشي در عرصه سياسي در منطقه شكل گرفته است.

رييس مركز پژوهش هاي مجلس شوراي اسلامي گفت: آنها با نام اسلام صحنه جنگ را به برداركشي در ميان مسلمانان تبديل كردند و چهره خشني را از دين مبين اسلام به نمايش گذاشتند.

وي اين حركت را بسيار زشت و در ارتباط با اهداف آمريكا و اسراييل دانست و با تاكيد بر اين حركت اين گروهك ها ربطي به اسلام ناب محمدي (ص) نداردتصريح كرد: اسلام دين خشونت نيست، بلكه دين رحمت، مهرباني، دوستي و مكارم اخلاقي است.

جلالي تاكيد كرد: مردم امروز با حضور گسترده در راهپيمايي يوم الله 22 بهمن، عظمتي را خلق و از دين و ارزش هاي اسلامي دفاع كردند و اجازه جسارت به ساحت پيامبر اكرم (ص) را هم نخواهند داد.

نماينده مردم ميامي و شاهرود در مجلس شوراي اسلامي اضافه كرد: به اعتراف غربي ها، امروز ايران پرقدرت تر از گذشته است و نفوذ انقلاب اسلامي در منطقه جغرافياي قدرت را تغيير داده است و شاهد شكل گيري حركت هاي مردمي نيز هستيم.

جلالي افزود: رهبري با هوشمندي تمام فرمودند، مذاكره يك مرحله اي باشد و مردم بدانند اين سخن كارشناسي شده است و غربي قابل اعتماد نيستند.

وي در ادامه افزود: مقام معظم رهبري خطوط اصلي مذاكره هسته اي را تعيين مي كنند و ايران بيش از گذشته پر صلابت تر است و گروه 1+5 مجبور به پيروي از خطوطي كه رهبري تعيين مي كنند، خواهند بود.

جلالي با اشاره به ظرفيت ايران براي فعاليت هاي اقتصادي تاكيد كرد: با پيروي از مقام معظم رهبري با حمايت از دولت از كساني كه در برنامه ريزي كشور فعاليت دارند حمايت مي كنيم.

در پايان راهپيمايي مردم شاهرود قطعنامه راهپيمايان در ميان فريادهاي الله اكبر مردم اين شهر قرائت شد.

علاوه بر شاهرود راهپيمايي يوم الله 22 بهمن با حضور گسترده مردم در شهرهاي روديان، بسطام، مجن، كلاته خيج و ميامي برگزار شد.ك/2

2047/6100

سرخط اخبار استان‌ها