فعال سیاسی افغان: امام خمینی (ره) احیاگر بزرگ قرن بود

كابل- ایرنا - عضو شورای اخوت اسلامی افغانستان و موسس مدرسه دینی حضرت فاطمه(س)، امام خمینی (ره) را احیاگر بزرگ قرن دانست و گفت: اقدامات بنیانگذار جمهوری اسلامی از شاهكارهای این عالم فرزانه بوده و اعتماد به نفس را برای ملت بزرگ ایران به ارمغان آورده است.

«محمد حسین جعفری» موسس مدرسه دینی حضرت فاطمه(س) روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در كابل با تبریك فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: امام خمینی(ره) روحیه آزادیخواهی را در مردم ایران تقویت و به آنان آموخت می توان با تكیه به خدای بزرگ، مستقل و آزاد بود.

وی با بیان اینكه ایده «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» به معنی انتخاب راه سوم بود و این ایده دنیا را حیرت زده كرد، گفت: امام خمینی (ره) بر اساس قرآن مجید و سنت، دولت اسلامی را تشكیل داد كه اصول آن بر اساس ارزش های دینی استوار بود.

عضو شورای اخوت اسلامی افغانستان گفت: اندیشه های امام راحل فراتر از ایران بود و ایشان به بیداری ملت های مسلمان جهان می اندیشید و اینكه ملت ها باید بر سرنوشت خود حاكم باشند و از زیر سلطه شرق و غرب خارج شوند.

وی دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران را از منظر خود برشمرد و گفت: حاكمیت اسلامی یكی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی بود كه توانست شریعت اسلامی را حاكم سازد و ملت بزرگ ایران را به استقلال سیاسی برساند.

جعفری افزود: استقلال سیاسی نیز باعث پیشرفت ایران در عرصه های علمی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی شد و امروز جمهوری اسلامی ایران به بركت نظام اسلامی از جمله كشورهای تولید كننده علم است.

این مدرس دینی افغان گفت: ایران با وجود تحریم های اقتصادی كشورهای غربی توانسته است به خودكفایی دست یافته و پیشرفت های زیادی در بخش های مختلف بدست آورد.

وی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مسلمانان منطقه و جهان را از خواب غفلت بیدار كرد و امروز بعد از گذشت 36 سال، اثر انقلاب اسلامی در كشورهای منطقه قابل مشاهده است و بهار عربی كشورهای منطقه از انقلاب اسلامی الهام گرفته است.

آساق*3*291**1545

سرخط اخبار جهان