نماينده مجلس: هرگونه توافقي در مذاكرات هسته اي در چارچوب منويات رهبري خواهد بود

كاشان- ايرنا- نماينده مردم شهرستان هاي كاشان و آران و بيدگل در مجلس شوراي اسلامي گفت: اگر توافقي در جريان مذاكرات هسته اي صورت گيرد، قطعا در چارچوب و منويات مد نظر مقام معظم رهبري خواهد بود.

به گزارش ايرنا، «عباسعلي منصوري» روز چهارشنبه در راهپيمايي 22 بهمن در شهرستان آران و بيدگل اظهار داشت: مذاكرات هسته اي با تاييد رهبر معظم انقلاب در جريان است و مذاكره كنندگان با نظر ايشان تاييد شده اند.

وي تاكيد كرد: توافق خوب توافقي است كه در ان ارزش ها، فناوري و منافع ملي ما صيانت شود.

منصوري خاطرنشان كرد: در صورتي كه كنگره آمريكا در جريان مذاكرات مصوبه و اقدامي عليه جمهوري اسلامي ايران بكند، بدون شك مجلس شوراي اسلامي پاسخي محكم و دندان شكن به آنان خواهد داد.

وي با اشاره به مذاكرات هسته اي ايران با كشورهاي غربي اضافه كرد: موضوع اصلي قدرت هاي استكباري برخورداري ايران از داشتن انرژي صلح آميز هسته اي نيست، بلكه آنان با تفكر اسلامي مردم ايران مشكل دارند.

وي گفت: تيم مذاكره كننده جمهوري اسلامي ايران از هوشمندي و توانايي هاي بالايي برخوردار است.

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي به پيشرفت هاي علمي كشور ايران اشاره و تصريح كرد: در حال حاضر تنها چند كشور در دنيا امكان ساخت و پرتاب ماهواره را در اختيار دارند كه ايران به پشتوانه دانشمندان جوان خود از جمله اين كشورهاست.

وي همچنين گفت: ايران علاوه بر برخورداري از ثبات داخلي، كشوري ثبات بخش در منطقه خاورميانه است.

منصوري بيان داشت: انقلاب اسلامي ايران در شرايطي كه دنياي استكبار در تلاش بود تا اسلام را از صحنه خارج كرده و اسلام آمريكايي را جايگزين آن كند، به پيروزي رسيد.

وي افزود: رهبر كبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني (ره) با تكيه بر مردم شهيد پرور ايران حماسه اي را آغاز كرد كه اكنون پس از 36 سال از گذشت پيروزي انقلاب اسلامي كشور ايران را به عامل ثبات بخشي و اميد بخشي در خاورميانه تبديل كرده است.

منصوري خاطرنشان كرد: در دوران دفاع مقدس تقريبا تمامي قدرت هاي بزرگ دنيا به حمايت از صدام برخاستند اما ملت ايران به رهبري ولي فقيه، ستوني مستحكم ايجاد كرد كه به شكست دشمنان انجاميد.

مردم شهرستان آران وبيدگل همچون ساير نقاط كشور در راهپيمايي 22 بهمن با شعارهاي مرگ بر آمريكا و مرگ بر اسراييل و انگليس ياد و خاطره اين روز را گرامي داشتند.

* دولتمردان با تمام توان بدنبال برداشتن حربه تحريه ها از دست دشمنان هستند

مدير مركز خدمات حوزه هاي علميه كاشان نيز در جمع راهپيمايان شهر 'يزدل' از توابع شهرستان آران و بيدگل گفت: مسوولان و هيات مذاكره هسته اي ما همه تلاش شان اين است كه حربه تحريم ها را از دست دشمن خارج كنند.

حجت الاسلام والمسلمين 'سيدمجتبي جواهريان' با اشاره به فرمايشات رهبري در رابطه با مساله هسته اي افزود:

دشمني دشمنان اين نظام بخصوص آمريكا و صهيونيست ها با اصل دين است و جهت گيري آنان نيز بدليل ايستادگي و استقلال طلبي و عزت طلبي ملت ماست.

وي همچنين با اشاره به اينكه در سالهاي اخير با سرلوحه قرار دادن بيانات مقام معظم رهبري از بحران ها گذشته ايم و امروز ايران اسلامي پيشرفته هاي زيادي داشته است، گفت: ملت ايران با توافقي كه بتواند انجام بگيرد و توافق خوب موافق هستند، اما با توافق بد موافق نيستند و قطعا تيم مذاكره كننده ما نيز در همين راستا در حركت است.

حجت الاسلام جواهريان در ادامه به روز تاريخي و سرنوشت ساز 22 بهمن 1357 اشاره كرد و افزود: در اين روز نظام پوسيده پهلوي فرو ريخت و ملت مسلمان ايران به رهبري امام خميني (ره) به ثمر نشست.

وي گفت: جمهوري اسلامي بر مبناي چند ارزش بنا شده كه از جمله توكل بر خدا، رهبريت ديني، فرهنگ شهادت و ايثار، پيروي از تشيع و ائمه معصومين(ع)، استقامت و پايداري در برابر ارزشهاي اسلامي و آرمانهاي امام امت كه ملت و مسوولين نيز تاكنون بخوبي از اين ارزشها پاسداري كرده اند.

حجت الاسلام جواهريان در پايان با اشاره به سخنان رهبري گفت: آرمانهاي انقلاب اسلامي را بايد براي جهان و جوانان بازگو كنيم، روحيه شهادت و استقامت را در جهان تبيين نماييم، حمايت از مذاكرات را با در نظر گرفتن تمام جوانب و استقلال و عزت ادامه دهيم و اميد به آينده روشن و رسيدن به اهداف در مسائل علمي، سياسي، اقتصادي، فرهنگي را با عمل به فرمايشات رهبري كه باعث رشد و عزت و سربلندي ماست سرلوحه كارمان قرار دهيم.

8132/6021

سرخط اخبار استان‌ها