رییس شورای شهر تهران: انقلاب اسلامی تفكر و فلسفه دنیای غرب و شرق را به چالش كشید

ایلام - ایرنا - رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: انقلاب اسلامی ملت ایران در بهمن 57 فلسفه رایج در میان كشورهای غربی و شرقی را به چالش كشیده و راه نوینی را پیش روی ملت های مستضعف عالم بنا نهاد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'مهدی چمران' روز چهارشنبه در آیین گرامیداشت یوم الله 22 بهمن در جمع مردم استان ایلام اظهار كرد: پیروزی انقلاب یك تحول بزرگ در دنیای امروزی بود كه بر مبنای تفكر اسلامی شكل گرفت، انقلابی كه فلسفه، محور و مبنای تفكر آن مبتنی بر مكتب اسلام بود كه رهبری آن را یك شخصیت بی نظیر و یك مجتهد و فقیه انقلابی همچون امام خمینی(ره) بر عهده داشت كه در بین همه رهبران انقلاب های دنیا بی نظیر بود.

وی افزود: در دنیای كمونیسم و انقلاب های قبلی، هیچ رهبری را نمی توان همپا و همپایه امام بزرگوار دانست.

رییس شورای اسلامی شهر تهران به شعارهای دوران پیروزی انقلاب اسلامی اشاره كرد و یادآور شد: اولین شعار انقلاب اسلامی، استقلال آزادی حكومت اسلامی بود كه بعد به جمهوری اسلامی تبدیل شد و شعار دیگر نه شرقی نه غربی بود.

چمران گفت: انقلاب اسلامی ملت ایران خطی نو و اعتدال وسطی را انتخاب كرد و آن خط مكتب اسلام بود، خطی كه نه به شرق و نه غرب تمایل نداشت، هر چند كه این خط را از یك هزار و 400 سال پیش پیامبر بزرگ اسلام بنا نهاد و دوباره در ایران زنده شد.

وی اضافه كرد: این فلسفه، تفكر فلسفه غرب و شرق را در هم ریخت و راه جدیدی را در مسیر همه مستضعفان و مسلمانان قرار داد كه امروزه می بینیم این مهم به بیداری اسلامی ملت های مسلمان چون مصر، سودان، تونس، عراق و سایر ملت های دیگر انجامیده كه بطور قطع این بیداری اسلامی ادامه دهنده راه انقلاب اسلامی ایران در بهمن سال 57 بوده است.

وی خاطر نشان كرد: اوایل انقلاب در نقاط مرزی كردستان، آذربایجان، تركمنستان، سیستان بلوچستان و نقاط دیگری برخی با توطئه آمریكا و انگلیس فریاد جدایی و استقلال سر دادند تا ایران را به گفته شاه (من از ایران بروم ایران ایرانستان می شود) تبدیل كنند كه این توطئه غرب نیز با هوشیاری امام و ملت آگاه ایران نقشه بر آب شد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: دشمنان به طبس حمله كردند اما خداوند آنها را بیرون كرد بعد هم جنگ تحمیلی صدام بر علیه ملت ما آغاز شد كه با به پا خواستن مردم و نیروهای نظامی و ... دست در دست هم و تحت رهبری امام راحل به پیش رفتیم و علی رغم اینكه كشور در قالب محاصره های مختلف قرار گرفته بود و از سوی دیگر كمبود مهمات، اما با برهان شهادت ملت ایران به پیروزی رسید و صدام شكست خورد و جز نام ننگین چیزی دیگری از خود بر جا نگذاشت.

چمران تاكید كرد: بعد از دوران جنگ هشت ساله، دشمنان انقلاب و نظام، تهاجم فرهنگی را علیه ملت ایران آغاز كردند و سعی در گرفتن استقلال فكری ما داشتند.

وی گفت: با وجود اینكه می دانستیم سلاح و ثروت آنها از ما بیشتر است اما این را نیز خوب دانستیم كه ملت ایران با قدرت، اتحاد، انسجام و توكل به خدا تمامی نقشه های آنها را از بین می برد و در نهایت پیروزی نهایی از آن ملت ایران شد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: امروزه موج بیداری اسلامی به تمامی كشورهای مسلمان سرایت كرده و به حول و قوه الهی این راه همچنان ادامه خواهد داشت و تمامی كشورهای مسلمان را در خواهد نوردید.

وی گفت: همه ما شاهد هستیم كه در این مدت موج گسترش علم و فناوری جوانان برومند ایرانی تا چه حد پیشرفت داشته و دانشمندان كشورمان بدون هیچ گونه كمكی به دانش هسته ای صلح آمیز دست یافتند تا اینك در فناوری نانو، علوم پزشكی و فضایی جز پنج كشور اول دنیا قرار بگیریم.

چمران یادآور شد: باید گفت كه ترس دشمن از ملت ما بخاطر انرژی هسته ای و پیشرفت علوم و این چنین مسایل نیست، بلكه ترس آنها از مكتب و تفكر، اعتقادات و شهادت طلبی ما است.

وی خاطر نشان كرد: اگر بحث موضوع هسته ای حل شود، دشمنان موضوع دیگری را پیش خواهند كشید و اكنون مسابل دیگری را در نظر گرفته اند تا بتوانند در مقابل نظام ما علم كنند كه باید با وحدت و انسجام و پشت سر رهبری معظم انقلاب بودن، دشمن را از رسیدن به اهدافش نا امید كنیم.

وی اضافه كرد: امروز در دنیای غرب و شرق كسی بدنبال فیلسوفانی چون ماركس و آدام اسمیت نیست و اینها دیگر جایی ندارند اما همه شاهدیم كه پیام رهبر معظم انقلاب برای جوانان اروپایی چه شوری در دنیا به پا كرده است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران تاكید كرد: دشمن تلاش می كند تا بی هویتی و ابتذال را در بین جوانان ما رواج دهد تا از این طریق جایی برای فرهنگ شهادت طلبی باقی نگذارد، اما جوانان ایران اسلامی چه نسل های قبل و چه بعد از انقلاب بر اعتقادات مذهبی خود پای می فشارند كه نمونه آن دوران دفاع مقدس بود كه ثابت كردند تا پای جان ایستادگی می كنند.

چمران خاطر نشان كرد: دشمن سعی می كند در میان دلسوزان نظام اسلامی نیز تفرقه و دو دستگی ایجاد كند، این تجربه ایی است كه آنان در كشورهای دیگر موفق به انجام آن شدند تا بتوانند برنامه ها و سیاست های خود را اجرا كنند در ایران هم درصدد انجام آن بودند كه هیچ وقت موفق نشده و نخواهند شد.

وی با اشاره به اینكه اتحاد و انسجام نیاز امروز جامعه است، گفت: دشمنان نظام و انقلاب از راه اندازی هرگونه درگیری فرقه ای، قومی و مذهبی در این كشور دریغ نمی كنند ولی باید در مقابل این توطئه ها كاملا هوشیار و آماده باشیم و برای نقشه های شوم آنها برنامه ریزی داشت چرا كه رمز پیروزی در این است.

در پایان راهپیمایی روز 22 بهمن شهر ایلام، قطعنامه ای در هشت بند در حمایت از دستاوردهای نظام اسلامی قرائت شد كه با فریاد الله و اكبر راهپیمایان مورد تایید و تاكید قرار گرفت.

3032/6119

سرخط اخبار استان‌ها