حضور پرشور نسل جدید در راهپیمایی 22بهمن تبریز، نماد ناكامی تهدیدها و تحریم های دشمنان

تبریز - ایرنا - حضور گسترده و پرشور مردم از جمله زنان و نسل جدید انقلاب در راهپیمایی عظیم و مردمی 22 بهمن تبریز، نماد ولایی بودن ملت ایران و ناكامی تهدیدهای نظامی و تحریم های اقتصادی و علمی دشمنان علیه جمهوری اسلامی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امروز تبریز حال و هوایی دیگر دارد، با وجود ابری بودن هوا و شروع نم نم بارش برف، مردم با در دست داشتن تصاویری از امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی و حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب، با شور و اشتیاق فراوان در راهپیمایی حضور یافته اند تا در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با آرمان های امام راحل (ره) و رهبری تجدید میثاق كنند.

زنان و دختران همچون گذشته پا به پای مردان حضوری گسترده در این راهپیمایی دارند، مادران به همراه فرزندان خود در این مراسم شركت كرده اند تا به جهانیان نشان دهند كه زنان ایرانی همچنان نسبت به انقلاب و حفظ آرمان های آن متعهد بوده و همواره برای دفاع از آنها در صف نخست ایستاده اند.

نوشین ستاری نوجوان 14 ساله ای كه به همراه دوستانش در این راهپیمایی حضور یافته به خبرنگار ایرنا می گوید: با وجود اینكه سال های نخستین انقلاب را درك نكرده ام ولی من یك انقلابی ام و آمده ایم به همه دنیا بگوییم ما همواره هستیم و خواهیم بود.

وی اظهار كرد: دشمنان نظام بدانند ارزش های انقلاب در اولویت ملت ایران قرار دارد و بدانند ملت ایران از گزینه های روی میز آنان هیچ واهمه ای ندارند و جان بر كف آماده لبیك گویی به فرامین ولی فقیه خود هستند.

مادری كه همراه با فرزند سه ماهه اش در این همایش باشكوه حضور یافته است، می گوید: وظیفه هر ایرانی است كه در این مراسم با شكوه شركت كند تا تجدید بیعتی باشد با آرمان های امام راه حل (ره) و رهبری و بدین وسیله مشت محكمی بر دهن استكبار جهانی زده باشند.

وی افزود: مردم ایران، مردم آزاده و قدرتمندی هستند كه هرگز زیر بار زورنرفته و نخواهند رفت و فرزندان این مرزو بوم هرگز نخواهند گذاشت دشمن حتی لحظه ای به فكر دست درازی به این مرزو بوم باشد.

مادر دیگری كه نشسته بر ویلچر عكس امام راحل (ره) را در دست دارد، می گوید: حضور پرشور مردم در این راهپیمایی نشان می دهد با گذشت سال ها، مانند روزهای نخستین انقلاب پایبند به اسلام و آرمان های امام راحل (ره) هستند و دشمنان بدانند ملت ایران پای تمام ارزش های خود ایستاده اند.

وی ادامه داد: زنان ایران اسلامی با بصیرت و تربیت صحیح و اسلامی فرزندان خود در مقابل تهاجم غربی كه هویت ملی ملت ها را مورد هدف قرار داده اند، با صلابت ایستاده اند.

عسل اقدم، دختر 10 ساله ایی كه پرچم در دست، شعار لبیك یا رسول الله را سر می دهد، می گوید: آمده ام تا بگویم ما فرزندان ایران اسلامی با وجود سن كم همپای مادران و پدرانمان در صحنه حضور داریم.

وی افزود: تمام دوستان و همكلاسی هایم در چند روز گذشته برای حضور در این راهپیمایی لحظه شماری می كردیم چرا كه آینده این كشور را ما خواهیم ساخت و باید با حضور پرشور خود به دشمنان نشان دهیم تمام ملت ایران در هر سنی نسبت به حفظ ارزش های اسلامی و آرمانهای امام خمینی (ره) و رهبری احساس مسوولیت می كنند.

فاطمه سلمانی كه به همراه همسر خود در این مراسم حضور دارد، اظهار می كند: زنان و مردان ایران اسلامی با حضور گسترده خود این پیام را به جهانیان مخابره می كنند كه همچنان حافظ آرمان های انقلاب بوده و جان بر كفان فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند.

وی با بیان اینكه جمهوری اسلامی یك موهبت الهی بوده و الگوی تمام مسلمانان جهان است و همه باید پاسدار آن باشیم، افزود: انقلاب اسلامی آثار و بركات زیادی برای ملت ایران داشت كه خودباوری و روی پای خود ایستادن نمونه ای از آن است.

استان آذربایجان شرقی با 45 هزار و 491 كیلومتر مربع وسعت و سه میلیون و 724 هزار و 620 نفر جمعیت، یكی از استان های 31 گانه جمهوری اسلامی و بزرگ ترین و پرجمعیت ترین استان ناحیهٔ شمال غربی ایران محسوب می شود.

مركز این استان كلان شهر تبریز است و در سرشماری همین سال با یك میلیون و 695 هزارو 94 نفر پرجمعیت ترین شهر استان آذربایجان شرقی بوده است.

6120/1756

سرخط اخبار استان‌ها