شش پروژه عمراني در رودان افتتاح و كلنگ زني شد

رودان- ايرنا- همزمان با سي و ششمين بهار انقلاب؛ شش پروژه عمراني به ارزش 11 ميليارد و 324 ميليون ريال در بخش هاي مركزي و بيكاه شهرستان رودان افتتاح و كلنگ زني شد.

به گزارش ايرنا' فرماندار رودان گفت: اين تعداد پروژه با هدف رفع محروميت، نارسايي ها و توسعه رفاه، عمران و آباداني در فصل آموزش، اداره امور عمومي و مسكن، عمران شهري و روستايي در بخش مركزي و بيكاه شهرستان رودان كلنگ زني و به بهره برداري رسيد.

احمد محمودي چهارشنبه افزود: هدف رفع مشكلات و نارسايي هاي فراروي منطقه و در راستاي خدمت رساني بهتر، مطلوب و شايسته به مردم؛ بوستان روستايي سيزده آبان پشته بنان به مساحت يك هزار و 200 متر مربع و هزينه 400 ميليون ريال به بهره برداري رسيد.

وي بيان كرد: ساخت اين پروژه از سال 90 آغاز و در سال 93 به اتمام رسيد كه براي ساخت اين بوستان روستايي 400 ميليون ريال از محل اعتبارات عمراني دهياري و ستاد زكات شهرستان هزينه شده است.

محمودي اظهار داشت: خانه عالم روستاي برنطين نيز در زميني به مساحت 250 متر مربع با زير بناي 100 متر مربع، با هزينه 370 ميليون ريال به بهره برداري رسيد.

فرماندار رودان خاطر نشان كرد: ساخت اين پروژه در سال 90 آغاز و 93 به اتمام رسيد كه 62 ميليون ريال از اعتبار هزينه شده از محل مشاركت و خودياري مردمي و مابقي آن از محل اعتبارات استاني تامين شده است.

محمودي بهره برداري از يك واحد مسكن مددجويي كميته امداد به نمايندگي از 16 واحد مسكن مددجويي با مجموع سه ميليارد و 40 ميليون ريال و افتتاح ساختمان دهياري روستاي پانهر با اعتبار 264 ميليون ريال را از ديگر پروژه هاي عمراني دهه فجر امسال در رودان برشمرد.

وي بيان كرد: همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامي؛ پروژه بهسازي معابر روستاي اسلام آباد- كهنوشتري با اعتبار 250 ميليون ريال و مدرسه شهيد زماني بيكاه با اعتبار هفت ميليارد ريال كلنگ زني شد.

در دهه فجر امسال 29 پروژه عمراني با هزينه افزون بر 221 ميليارد ريال در شهرستان رودان افتتاح و كلنگ زني شد.

شهرستان رودان با بيش از 118 هزار نفر جمعيت در 90 كيلومتري شرق شهرستان بندرعباس مركز استان هرمزگان واقع است. ك/3

7196/6048

سرخط اخبار استان‌ها