راهپيمايي 22 بهمن دشمنان را مايوس مي كند

تبريز- ايرنا - معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار آذربايجان شرقي گفت: مردم ولايتمدار ايران با حضور باشكوه خود در راهپيمايي 22 بهمن موجب نااميدي دشمنان مي شوند.

محمد تقي پاكزاد روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا، اظهاركرد: رويكرد مردم پاسداشت نتايج و حفظ ارزش هاي انقلاب با وجود كاستي ها و مشكلات بوده و همواره با حضور در صحنه هاي ملي همراهي خود را با نظام ثابت كرده اند.

وي راهپيمايي 22 بهمن را فرصتي براي اعلام انزجار از سياست هاي استكباري دانست و گفت: در عين حال نشانگر وفاداري مردم به آرمان هاي انقلاب و پاسداشت خون شهداست.

پاكزاد فراموشي ايثارگري ها را آسيب زا دانست و اعلام كرد: با نقل سينه به سينه خاطرات انقلاب براي جوانان بايد از فراموشي تاريخ انقلاب جلوگيري كرد.

وي با اشاره به تاثير انقلاب اسلامي در تغيير سرنوشت ملت هاي آزادي خواه جهان تاكيد كرد: بايد براي جوانان تبيين شود كه در زمان حكومت پهلوي وضعيت به چه شكلي بود و چه ستم هايي به ملت مي شد.

امروز همسو با تمام ملت ايران، مردم آذربايجان شرقي در صفوف بهم فشرده راهپيمايي 22 بهمن شركت و تنفر و انزجار خود را از سياست هاي استكباري اعلام مي كنند.

مردم آذربايجان شرقي مانند بسياري از تحولات تاريخ معاصر ايران در شكل گيري انقلاب اسلامي به رهبري امام خميني در صف اول قرار داشته و نقش‌آفريني كردند.

استان آذربايجان شرقي با 45 هزار و 491 كيلومتر مربع وسعت و سه ميليون و 724 هزار و 620 نفر جمعيت، يكي از استان هاي 31 گانه جمهوري اسلامي و بزرگ ترين و پرجمعيت ترين استان ناحيهٔ شمال غربي ايران محسوب مي شود.

مركز اين استان كلان شهر تبريز است و در سرشماري همين سال با يك ميليون و 695 هزارو 94 نفر پرجمعيت ترين شهر استان آذربايجان شرقي بوده است.

7232/1756

سرخط اخبار استان‌ها