۲۲ بهمن ۱۳۹۳،‏ ۸:۰۲
کد خبر: 81502542
۰ نفر
سه خبر از حوزه انتظامي استان ايلام

ايلام - ايرنا - فرمانده انتظامي شهرستان ايلام از دستگيري سارق حرفه اي خودرو كه به طرز ماهرانه اي اقدام به سرقت كرده بود، خبر داد.

گزارش ايرنا به نقل از پايگاه خبري پليس، سرهنگ 'فردين پيري' گفت: ماموران تجسس و گشت كلانتري 12 حين گشت زني در حوزه استحفاظي به سرنشين يكدستگاه پژو 405 مشكوك و آن را متوقف كردند.

وي تاكيد كرد: در بررسي اوليه، راننده فاقد مدارك شناسايي خودرو بوده كه با استعلام از سيستم پليس مشخص شد اين خودرو سرقتي است.

رييس پليس ايلام افزود: سارق بعنوان مسافر با پيشنهاد كرايه قابل توجه طعمه خود را در استان هاي همجوار انتخاب و سپس در بين راه با اتخاذ ترفندهاي مختلف راننده را پياده و اقدام به سرقت خودرو كرده است.

سرهنگ پيري با اشاره به اينكه عدم توجه به هشدارهاي پليس از سوي مالكان خودرو باعث مي شود سارقان سريعتر به اهداف خود برسند، گفت: ايمن كردن خودرو به دزدگير، قفل فرمان و پدال، آنها را از ضريب امنيتي بالاتري برخوردار مي سازد.**** سارقان اماكن خصوصي ايلام دستگير شدند

رييس پليس آگاهي استان ايلام از دستگيري 2 سارق ساختمان هاي در حال احداث خبر داد.

سرهنگ 'عليرضا گوهري' گفت: پس از افزايش سرقت از ساختمان هاي در حال احداث در سطح شهر ايلام و تشابه در شگرد سرقت ها موضوع بصورت ويژه در دستور كار پليس آگاهي قرار گرفت.

وي افزود: با انجام اقدامات فني و اطلاعاتي از جمله بازبيني و بررسي دوربين هاي مدار بسته در مسير و مكان هايي كه مورد سرقت قرار گرفته بودند، مشخص شد سارقان با يكدستگاه پرايد اقدام به سرقت كرده اند.

گوهري اضافه كرد: پس از شناسايي خودرو، دستگيري سارقان با جديت بيشتري پيگيري شد كه با انجام تحقيقات لازم مشخص شد سرقت ها توسط دو نفر سارق سابقه دار انجام شده است.

وي تاكيد كرد: با كنترل نامحسوس پليس و هوشياري ماموران مخفيگاه سارقان شناسايي و تحت كنترل در آمد و در يك عمليات موفق پليسي سارقان در مخفيگاه شان دستگير شدند.

رييس پليس آگاهي استان ايلام افزود: سارقان در بازجويي فني تاكنون به 17 فقره سرقت از ساختمان هاي نيمه تمام و در حال ساخت اعتراف كردند.

گوهري گفت: سارقان با پرسه زدن در محله هاي مورد نظر اقدام به شناسايي ساختمان هاي نيمه كاره و در حال احداث كه فاقد نگهبان و حفاظت فيزيكي لازم بودند، كرده و در يك فرصت مناسب اقدام به سرقت مي كردند.**** دستگيري قاچاقچي مواد مخدر در ايلام

فرمانده انتظامي استان ايلام گفت: شخصي كه بعنوان مسافر قصد داشت سه كيلو هروئين را وارد اين استان كند، دستگير شد.

سردار 'علي دولتي' افزود: پس از كسب اطلاع از ورود يك محوله افيوني از تهران به ايلام، موضوع با تشكيل چند اكيپ از ماموران مجرب بصورت ويژه در دستور كار قرار گرفت.

وي تاكيد كرد: پس از چند روز كار اطلاعاتي سر نخ هايي از فعاليت فردي كه در امر خريد مواد مخدر از استان هاي ديگر بود، در اين پرونده بدست آمد.

فرمانده انتظامي استان ايلام يادآور شد: رييس اين باند با اجيركردن افراد محتاج و بي بضاعت قصد داشت مواد خريداري شده را از طريق خودروهاي عمومي وارد استان ايلام كند.

سردار دولتي گفت: پليس پس از شناسايي متهم و بعد از پياده شدن او از اتوبوسي كه از تهران عازم ايلام بود، وي را دستگير و مقدار سه كيلو هروئين از او كشف و ضبط شد.

وي با اشاره به اينكه متهم جهت سير مراحل قانوني تحويل محاكم قضايي شد، افزود: از ابتداي سال جاري تاكنون طرح هاي متعددي در راستاي مبارزه با قاچاقچيان مواد مخدر انجام شده كه باعث رضايتمندي شهروندان و مسوولان استاني شده است.

3032/9002

سرخط اخبار استان‌ها