دولت آمريكا سازمان ويژه امنيت اينترنتي تاسيس مي كند

تهران-ايرنا- يك مقام دولت آمريكا روز سه شنبه گفت دولت اوباما تصميم دارد سازمان جديدي را براي نظارت بر اينترنت با هدف جلوگيري از تهديدهاي امنيتي در فضاي مجازي و تحليل اطلاعات خطرات مترتب بر آن ايجاد كند.

به گزارش ايرنا به نقل از خبرگزاري رويترز، اين مسئول آمريكايي كه خواست نامش فاش نشود گفت: سازمان امنيت فضاي مجازي قرار است رابطه هاي بين تهديدهاي سايبري مختلف را كه متوجه دولت آمريكا است، بررسي كند تا وزارتخانه ها و سازمان هاي ذيربط در سريع ترين زمان ممكن از اين تهديدها مطلع شوند.

اوباما در دستوركارهاي امنيتي سال 2015 و پس از حملات هكرها به شركت «سوني پيكچرز» امنيت اينترنتي را در صدر اولويت هاي دولت خود قرار داده است و باراك اوباما رييس جمهور دموكرات بر اين باور است كه اين موضوع مي تواند زمينه خوبي براي همكاري با كنگره باشد؛ مركز تصميم سازي كه حالا به وسيله رقباي جمهوري خواه او اداره مي شود.

هر كدام از سازمان ها و دستگاه هاي امنيتي دولت فدرال آمريكا از جمله سازمان امنيت ملي، وزارت امنيت داخلي، دفتر تحقيقات فدرال (اف.بي.آي) و سازمان اطلاعات مركزي آمريكا (سيا) داراي بخشي مختص امنيت اينترنت هستند اما آن گونه كه «شان هنري» رييس شركت امنيت اينترنتي «كراود استرايك» به شبكه «سي.بي.اس» مي گويد، دولت اوباما تلاش مي كند بخش هاي امنيت اينترنت در ادارات و سازمان هاي ياد شده آمريكايي را در يك نقطه با هم مرتبط كند؛ جايي كه كاملا مختص دولت آمريكا باشد.

اين تصميم دولت آمريكا پس از آن قوت گرفت كه يك گروه طرفدار داعش موسوم به 'خلافت سايبري' با نفوذ به شبكه توييتر نشريه آمريكايي نيوزويك پيام هاي تهديد آميزي را خطاب به اوباما و خانواده او منتشر و اعلام كرده است كه اين گروه به جهاد سايبري خود ادامه خواهد داد و امنيت سايبري آمريكا را از درون نابود خواهد كرد.

هكرهاي طرفدار گروه تروريستي داعش كه پيش از اين نيز به برخي از تارنماهاي تاسيسات دولتي آمريكا نفوذ كرده بودند، روز سه شنبه با نفوذ به شبكه اينترنتي توييتر نشريه نيوزويك آرم تازه اي را جايگزين آرم اصلي اين شبكه كرده اند كه روي آن تصوير مردي با صورت پوشيده در يك ماسك سياه رنگ دركنار تابلويي ايستاده است كه بر روي آن جملات'خلافت سايبري' و 'من داعش هستم' به چشم مي خورد.

حدود يك ماه پيش نيز گروهي از هكرها با ادعاي همراهي با داعش، حساب هاي كاربري مركز فرماندهي ارتش ايالات متحده را هك كرده و اسناد داخلي را روي اين حساب ها منتشر كردند. در پي اين رخداد، مركز فرماندهي ارتش، حساب كاربري خود را در شبكه اجتماعي Twitter توييتر مسدود كرد.

شبس**9241**1565

سرخط اخبار جهان