رهبر عالی ایران ، غرب را از تحمیل شرایط خود در توافق هسته ای بر حذر داشت

مسكو-ایرنا- بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص توافق هسته ای با گروه 1+5، در رسانه های روسیه بازتاب گسترده ای داشت و این رسانه ها اعلام كردند: آیت الله خامنه ای غرب را از تحمیل شرایط خود در توافق هسته ای با ایران برحذر داشت.

خبرگزاری روسی 'اینترفاكس' روز دوشنبه در گزارش خود به استناد اظهارات رهبر معظم انقلاب اعلام كرد: آیت الله خامنه ای رهبر عالی ایران گفتند كه مخالف توافق با گروه 1+5 در مورد برنامه هسته ای ایران نیست اما اجازه نخواهد داد كه توافق غیرسودمند برای كشورش در این مورد امضا شود.

در این گزارش آمده، رهبر انقلاب اسلامی ایران موافقت خود با مذاكره ایران با گروه 1+5 در مورد شرایط توافق جامع را مورد تاكید قرار دادند.

در گزارش رسانه روسی به نقل از رهبر معظم انقلاب خاطرنشان شد: ایران عدم وجود توافق هسته ای را بر عقد توافقنامه بد ترجیح می دهد.

ایتارتاس در گزارشی از خبرنگار خود در تهران اعلام كرد: آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با فرماندهان نیروی هوایی ایران فرمودند كه با توافق هسته ای عادلانه موافقت خواهند كرد.

به نقل از این خبرگزاری روسیه ،‌'آیت الله خامنه ای تاكید كردند كه توافق هسته ای را فقط در شرایطی كه در راستای منافع ایران باشد تایید خواهند كرد.'

رسانه روسی همچنین به حمایت رهبر معظم انقلاب از مواضع دولت دكتر حسن روحانی در مورد برنامه هسته ای و تیم مذاكره كننده هسته ای ایران اشاره كرد و نوشت : تیم مذاكره كننده برای لغو تحریم ها تلاش می كند اگر در این هدف موفق شود عالی خواهد شد اما اگر تحریم ها لغو نشوند ایران ابزار دیگری برای خنثی كردن این سلاح دشمنان در اختیار دارد.

خبرگزاری ایتارتاس در ادامه گزارش خود خاطرنشان كرد: در هفته های اخیر در تهران در سطوح مختلف تدابیر اقتصادی برای اجرای اقتصاد مقاومتی برای مقابله با تحریم های غرب و سقوط بهای نفت بررسی می شود.

'این تدابیر سرمایه گذاری در بخش های غیرنفتی و صنعتی كه مشمول تحریم ها نمی شوند و می توانند كاهش درآمدهای ارزی كشور را جبران كنند شامل می شود.'

روزنامه روسی معتبر ودوموستی هم امروز در گزارشی در صفحه اول خود به نقل از بیانات روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشت: ایران هیچگاه و تحت هیچ شرایطی توافق بد و نامناسب در مورد برنامه هسته ای خود را نخواهد پذیرفت.

به نوشته روزنامه روسی رهبر انقلاب اسلامی كشورهای غربی را از تحمیل شرایط خود بر ایران برحذر داشته و امكان پذیرفتن شرایط تبعیض آمیز در مورد برنامه هسته ای خود را رد كرد.

تارنمای روسی 'مدیافاكس' هم در گزارشی نوشت: رهبر انقلاب اسلامی ایران حمایت خود را از مذاكرات هسته ای برای كسب توافق جامع اعلام كرد.

در گزارش این رسانه روسی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب آمده: آیت الله خامنه ای رهبر عالی ایران اعلام كردند كه با توافق با گروه 1+5 در مورد شاخص های برنامه هسته ای ایران هیچ مخالفتی ندارد اما اجازه نخواهد داد كه توافقنامه غیرسودمند برای كشورش عقد شود.

تارنمای روسی خاطرنشان كرد: ایران برای شرایط عادلانه برای برنامه هسته ای خود و رفع ابهامات در مورد فعالیت های هسته ای اش با گروه 1+5 مذاكره می كند و گفت وگوهای دو طرف برای كسب توافق جامع ادامه دارد.

اروپام*1*391 **‌ 1095