حدود شش هزار نفر در شهرك صنعتي مشهد مشغول كار هستند

مشهد - ايرنا - مديرعامل شهرك صنعتي مشهد گفت: پنج هزار و 832 نفر در بخشهاي مختلف اين شهرك صنعتي مشغول به كار هستند.

'سيدوحيد سيدزادگان' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: تاكنون در شهرك صنعتي مشهد 500 ميليارد ريال سرمايه گذاري شده است.

وي گفت: در اين شهرك 113 هكتار زمين تعريف شده كه در سه مرحله در حال بهره برداري مي باشد و 262 قرارداد صنعتي به مساحت 70 هكتار در آن منعقد شده است.

مديرعامل شهرك صنعتي مشهد افزود: از 262 قرارداد صنعتي منعقده 242 واحد صنعتي و 20 واحد كارگاهي است كه از واحدهاي صنعتي داراي قرارداد منعقده 213 واحد فعالند كه 80 درصد واحدها را شامل مي شوند.

وي با بيان اين كه 'واحد راكد' واحدي است كه به بهره برداري نرسيده و 'واحد غيرفعال' واحدي است كه پروانه بهره برداري را كسب كرده اما فعاليت توليدي در آن انجام نمي شود گفت: از واحدهاي صنعتي 24 واحد غيرفعال، دو واحد راكد و دو واحد در حال ساخت و ساز است.

سيدزادگان افزود: در 20 واحد كارگاهي شهرك صنعتي مشهد نيز 152 نفر اشتغال ايجاد شده است.

وي گفت: شهركهاي صنعتي داراي نقشه مصوبي بين شركت شهركهاي صنعتي، وزارت صنعت، معدن و تجارت و حفاظت محيط زيست است كه در آن هفت زون يا پهنه مختلف تعريف شده كه عبارتند از زونهاي صنايع فلزي، صنايع غذايي، صنايع شيميايي، صنايع الكترونيكي، صنايع نساجي، صنايع كاني غيرفلزي و صنايع چوب و همه اين زونها در شهرك صنعتي مشهد فعال است.

شهرك صنعتي مشهد با 30 سال قدمت نخستين شهرك صنعتي احداث شده در خراسان است كه در كيلومتر 15 جاده مشهد به كلات واقع است و بخشي از شركت شهركهاي صنعتي خراسان محسوب مي شود.

شركت شهركهاي صنعتي خراسان نيز از سال 1364 فعاليت خود را آغاز و سعي كرده با سياستگذاري و برنامه ريزي متناسب با نيازهاي صنعتي بستر مناسبي را جهت تجميع و توسعه صنايع در شهركهاي صنعتي استان فراهم آورد.

خراسان رضوي هم اكنون داراي 40 شهرك و ناحيه صنعتي داراي زمين و 38 شهرك و ناحيه صنعتي در حال واگذاري است كه از اين تعداد 23 شهرك و ناحيه صنعتي در مناطق محروم و كمتر توسعه يافته واقع هستند.

1922/1858

سرخط اخبار استان‌ها