كتاب امام خمینی رهبر انقلاب ایران به زبان ژاپنی در توكیو منتشر شد

تهران -ایرنا- كتاب «امام خمینی رهبر انقلاب ایران » تالیف كن‌جی تومیتا به‌عنوان یكصدمین كتاب تاریخ جهان از سوی انتشارات یاماكاوا منتشر و روانه بازار ژاپن شد.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، در این كتاب مطالبی همچون مراسم عزاداری برای ارتحال امام خمینی(ره)، مسیر و راه انقلاب اسلامی در ایران، تشكیل حكومت جدید و روزهای هرج و مرج اوایل انقلاب، دوران تنش و آرامش، جنبه‌های مختلف افكار و اندیشه‌های امام خمینی(ره) به چشم می‌خورد.

بر روی جلد اول و پشت جلد همچنین در صفحه اول كتاب تصاویری از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران كه در حال اقامه نماز، قدم زدن و مطالعه روزنامه و تمثال مبارك حضرت امام در دست مردم انقلابی در روزهای اول انقلاب دیده می‌شود.

در مقدمه كتاب آمده است: امام خمینی(ره) رهبر انقلاب اسلامی ایران زمانی‌كه اكثر كشورهای جهان به سوی غربی شدن پیش می‌رفتند، انقلاب كرد. با افكار و اندیشه های ایشان یك جامعه، كه اخلاق و فقه اسلامی را ترویج می‌كند پایه‌گذاری شد. اساس فكر ایشان نه فقط فقه اسلامی بلكه عرفان اسلامی نیز بود. صدای ایشان به عنوان احیای اسلام و توجه به نجات مستضعفین در همه جهان بود. ندای ایشان در جهان اسلام اساس واقعیات را بیان می‌كرد و اتفاقات جدیدی بوجود آمد.

در بخشی از این كتاب به سال 1963 زمانی‌كه امام در دادگاه نظامی محكوم به اعدام می‌شوند و بعضی از مراجع آن‌زمان پا در میانی می‌كنند اشاره شده است و همچنین اعترافات قطب زاده را مطرح می‌كند. این كتاب از شروع انقلاب مردمی در ایران، فرار شاه، آمدن امام و تشكیل دولت موقت و سپس به جانشینی رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره دارد. درقسمت دیگری از این كتاب به مذهب شیعه اثنی عشری و تاریخ معاصر ایران از دوره قاجاریه و سپس انقلاب اسلامی و موفقیت های امام در طول زندگی اشاره و افكار و شخصیت امام خمینی را بیان كرده و بیشتر به ساده زیستی ایشان اشاره كرده است.

كن جی تومیتا متولد سال 1947 میلادی در ژاپن كه تحصیلات عالی خود را در دانشگاه علوم انسانی دانشگاه ریتسومیكان استان كیوتو آغاز و دوره كارشناسی ارشد خود را نیز در همین دانشگاه به پایان رسانده و به عنوان استاد در همان دانشگاه تدریس داشته است. وی در حال حاضر به عنوان استاد علوم ادیان در دانشگاه دوشیشا در استان كیوتو تدریس می‌كند و از دانشمندان ایران شناس ژاپن به شمار می‌رود.

ایران و آیت الله ها در سال 1993 در توكیو، ترجمه كتاب ولایت فقیه و جهاد اكبر (امام خمینی ) در سال 2003 در توكیو، افكار اسلامی معاصر و نهضت های سیاسی در سال 2003 در توكیو از دیگر آثار نویسنده به زبان ژاپنی به شمار می رود.

بنابراعلام سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی كتاب' امام خمینی رهبر انقلاب ایران' به عنوان یكصدمین اثر از مجموعه كتاب های تاریخ جهان از سوی این ناشر به معرفی امام خمینی(ره) اختصاص یافته و منتشر گردیده است.

این كتاب در یكصد صفحه به قیمت 800 ین ژاپن از طریق شركت آمازون در كشور ژاپن توزیع می‌شود.

فراهنگ**1355**1601**