فرياد «ليبك يا محمد (ص)» در ورزشگاه آزادي طنين انداز شد

تهران - ايرنا - تماشاگران مسابقه تيم هاي استقلال و پيكان با سر دادن شعار «لبيك يا محمد (ص)» به توهين نشريه فرانسوي به پيامبر اسلام پاسخ دادند.

به گزارش ايرنا، تيم هاي استقلال و پيكان از ساعت 17:10 در هفته بيستم ليگ برتر در ورزشگاه آزادي به مصاف هم رفتند.

پيش از آغاز بازي با همكاري معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و سازمان ليگ، بنر بزرگي كه روي آن جمله 'محمد (ص) پيامبر رحمت و مهرباني؛ عشق به پيامبر عشق به انسانيت' درج شده بود در ورزشگاه آزادي نصب شد.

رضا عنايتي كاپيتان و مهاجم استقلال كه پس از گلزني در مسابقه هفته گذشته اين تيم نام حضرت محمد (ص) را كه زير پيراهن خود درج كرده بود و آن را نشان داد، از سوي مهدي تاج رييس سازمان ليگ و نماينده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي تقدير شد.

هواداران استقلال نيز با سر دادن شعار 'لبيك يا محمد (ص)' حمايت خود از پويش 'من محمد (ص) را دوست دارم' را نشان دادند و عنايتي را به شدت تشويق كردند.

مازيار زارع هافبك ملوان كه در هفته گذشته در مسابقه مقابل پرسپوليس با اخراج دروازه بان اين تيم، از دروازه ملوان حفاظت كرده بود با شعار 'مازيار كاسياس' هواداران استقلال تشويق شد.

بين هواداران استقلال براي تشويق سيد مهدي رحمتي دروازه بان پيشين اين تيم و كنوني پيكان كه با امير قلعه نويي اختلاف دارد، دو دستگي وجود داشت.

پيش از آغاز بازي، جي لويد ساموئل، سياوش اكبرپور و سعيد دقيقي سه بازيكن پيكان با رفتن به سوي نيمكت استقلال، از امير قلعه نويي براي حضور در ميدان رخصت گرفتند.

هاشم بيك زاده، آرش برهاني، يعقوب كريمي، اميرحسين صادقي و ميلاد فخرالديني نيز پنج بازيكن استقلال بودند كه براي رخصت گرفتن از صمد مرفاوي به سوي نيمكت پيكان رفتند.

ماركار آقاجانيان مربي تيم ملي يكي از تماشاگران ويژه اين مسابقه است.

ورزشي (3) ** 9140 ** 2024**1379