خاكپور: مشكل ما نداشتن زمان است/به جای چهار سال، سه هفته با تیم كار كردم

تهران - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال المپیك گفت: مشكل تیم ما این است كه زمان ارزشمندی را از دست دادیم و كسی نمی تواند آن را بازگرداند.

به گزارش ایرنا، محمد خاكپور ظهر امروز (یكشنبه) در نشست خبری تیم فوتبال المپیك اظهار داشت: در مدت كوتاهی كه در خدمت حبیب كاشانی هستم هر خواسته ای كه داشتیم را برایمان برآورده كرد اما اگر كسی بخواهد مشكل تیم المپیك را بداند، باید بداند كه هیچكس نمی تواند برای ما زمان بخرد.

وی ادامه داد: زمان بسیار ارزشمندی را برای انتخاب سرمربی تیم المپیك از دست دادیم و من فقط سه هفته تیم خود را در اختیار داشتم. در حالی كه یك تیم برای كسب سهمیه المپیك به چهار سال نیاز زمان دارد.

خاكپور گفت: هیچكس نمی تواند قول المپیكی شدن این تیم را بدهد اما من و همكارانم متعهد می شویم برای موفقیت تیم خود در رقابت های انتخابی المپیك تمام تلاش خود را به كار ببریم.

خاكپور در پاسخ به این سوال كه آیا با توجه به ابراز علاقه سیدمهدی رحمتی برای كمك به تیم المپیك احتمال دعوت از این بازیكن وجود دارد، گفت: ابتدا باید از رحمتی به خاطر دیدگاهی كه نسبت به تیم المپیك دارد تشكر كنم اما در حال حاضر ما نمی توانیم طبق قانون از بازیكن بزرگسال بهره ببریم و در اولویت نخست ما نیز استفاده از بازیكنان المپیكی است.

وی در ادامه گفت: باید از باشگاه ها تشكر كنم كه تا به امروز در كنار ما بودند و بازیكنان خود را در اختیار تیم المپیك قرار دادند.

وی در پاسخ به سوال یكی از خبرنگاران در مورد اینكه كادر فنی تیم المپیك تجربه كافی را برای هدایت این تیم را ندارد، گفت: كادر فنی تیم المپیك یكی از مجرب ترین و باشخصیت ترین كادرهایی است كه سراغ دارم.

از نظر تجربه محمد مایلی كهن و مجتبی تقوی در كنار ما هستند از نظر فنی مجید صالحی با تیم همكاری دارد كه دستیار كی روش و امیر قلعه نویی بوده و همچنین خودش سابقه سرمربی گری در تیم های بزرگی را داشته است. از آن طرف هادی طباطبایی كنار ماست كه از كارشناسان زبده و جوان فوتبال است و همچنین سعید عزیزیان در كنار تیم است كه جزو باتجربه ترین مربیان دروازه بانی ایران است.

وی در مورد تفاوت این تیم با تیم های المپیكی ایران گفت: تفاوت این تیم با تیم هایی كه در 40 سال قبل دیدم این است كه هیچ وقت شخصیت ملی در آن تیم ها وجود نداشت، اما امروز بازیكنان من می توانند شهادت دهند تا چه حد شخصیت ملی در این تیم وجود دارد.

وی در رابطه با استفاده از بازیكنانی چون سردار آزمون و علیرضا جهانبخش گفت: ما می خواهیم از همه ظرفیت المپیكی ایران برای صعود به این مسابقات استفاده كنیم و قطعا آزمون و جهانبخش بازیكنان بزرگی هستند كه از آنها استفاده خواهیم كرد.

خاكپور تصریح كرد: یكی از وظایف اصلی كادر فنی روحیه دادن به بازیكنان است كه كادر فنی به خوبی این كار را انجام می دهد.

وی در پاسخ به این سوال كه آیا نگران این نیستید كه نتیجه نگرفتن تیم امید بر روی شخصیت وی تاثیر بگذارد گفت: شخصیت آدم با نتایج تغییر نمی كند، بلكه شما می توانید در صورت كسب نتایج ضعیف از من به خاطر این مساله انتقاد كنید و مطمئن باشید هر نتیجه ای كه تیم المپیك ایران كسب كند، من بعد از مسابقات در حضور شما خبرنگاران هر توضیحی كه لازم باشد، خواهم داد.

ورزشی (3) ** 9118**م.ب ** 2024**1379