كاشانی: میزبانی مسابقات درورزشگاه دستگردی تفاوتی با بازی درافغانستان ندارد

تهران - ایرنا - مدیر تیم فوتبال المپیك ایران گفت:اگر مسابقات ما در ورزشگاه دستگردی تهران برگزار شود تفاوتی ندارد كه ایران میزبان باشد یا افغانستان.

به گزارش ایرنا، حبیب كاشانی ظهر امروز (یكشنبه)درنشست خبری تیم فوتبال المپیك اظهار داشت: جلسه ای با حضور كارلوس كی روش سرمربی تیم ملی برگزار كردیم و محمد خاكپور كارنامه خود را به وی ارائه داد. كی روش هم در این جلسه گفت كه از هیچ كمكی به تیم المپیك دریغ نمی كند.

وی درباره شرایط سردار آزمون و علیرضا جهانبخش دو بازیكن لژیونر تیم المپیك گفت: كی روش در زمان برگزاری مسابقات ماازهیچ كمكی دریغ نمی كند.با وجود همزمانی مسابقات مقدماتی المپیك بااردوی تیم ملی پیش ازمسابقه تداركاتی در سوئد، این دو بازیكن با تصمیم هیات رئیسه و دعوت خاكپور در كنار تیم المپیك خواهند بود.

كاشانی خاطرنشان كرد: اساس كار را بر تعامل گذاشته ایم و مهمترین نكته این است كه همه اعضای كادر فنی تیم المپیك تواضع دارند. هر زمانی كه لازم شده پشت در اتاق مدیران منتظر مانده ایم تا كارهای تیم را پیش ببریم.

وی با اشاره به میزبانی ایران در رقابت های انتخابی المپیك و برگزاری این مسابقات در ورزشگاه دستگردی گفت : در این شرایط برای ما فرقی نمی كند ایران میزبان باشد یا افغانستان . شاید برای تیم هایی مثل نپال و افغانستان كیفیت چمن ورزشگاه دستگردی مهم نباشد اما كیفیت پایین این ورزشگاه به تیم خاكپور كه 30 پاس متوالی در مسابقه می دهد، ضربه می زند.

مدی تیم فوتبال المپیك خاطرنشان كرد: از همه دلسوزان ورزش كشور می خواهم شرایط را برای ما فراهم كنند تا در رقابت های انتخابی المپیك موفق باشیم.

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس درباره حضورش در ورزشگاه آزادی در روز مسابقه این تیم مقابل ملوان گفت: خیلی ها به من گفتند این كار را انجام نده زیرا در حال حاضر هویت ملی داری و نباید از یك تیم حمایت كنی اما من یك هوادار پرسپولیس هستم و از وضعیت فعلی این تیم احساس خطر می كنم.

وی درباره شایعه سرمربیگری محمد مایلی كهن در پرسپولیس گفت: مایلی كهن بزرگ فوتبال ما و یك آدم با تجربه است كه اگر پیشنهاد داشته باشد می تواند به آن فكر كند. همین كه او تا امروز در كنار ما بوده است افتخار بزرگی برای ما محسوب می شود.

كاشانی افزود:به غیر از مایلی كهن، از سایر اعضای كادر فنی خواسته ام در این شرایط به هیچ تیمی به غیر از تیم المپیك فكر نكنند تا مرحله مقدماتی را پشت سر بگذاریم.

وی درمورد ازدست دادن زمان كافی برای آماده سازی تیم المپیك ایران گفت:متاسفانه ما زمان بسیارخوبی را در زمان انتخاب وینگادا از دست دادیم و در حال حاضر تمام تلاش خود را خواهیم كرد تا بتوانیم زمان از دست رفته را جبران كنیم و مطمئن باشید كادر فنی تیم المپیك هم از این تلاش دست نخواهد كشید.

وی ادامه داد:امروز در كادر فنی المپیك ایران همه چیز حرفه ای است و حتی صدم ثانیه ها نیز مهم شده است. ما وارث تیمی بودیم كه از نظر روحی كاملا برهم ریخته بود و حتی در طول یك سال گذشته یك برد هم نداشت اما امروز این تیم می تواند اوكراین قهرمان چهارم اروپا را شكست دهد.

مدیر تیم فوتبال المپیك ایران درپاسخ به این سوال كه آیا قرار است كارلوس كی روش سرمربی بزرگسالان در كار تیم المپیك نظارت كند گفت:درقرارداد كی روش با فدراسیون فوتبال نظارت بر تمامی تیم های پایه دیده شده است اما با توجه به همزمانی اردوهای ما با تیم بزرگسالان او تاكنون نتوانسته به تمرینات سركشی كند اما ما با او جلسه ای را برگزار كردیم و او از نظر اخلاقی قول كمك به تیم المپیك را داده است.

وی با اشاره به این كه آسیب روحی بزرگ ترین مشكل تیم المپیك ایران در سال های اخیر بوده است گفت: برای رفع این مشكل نیازبه شخصیتی چون محمد خاكپور داشتیم و فكر می كنم او و كادر فنی توانستند این آسیب را برطرف كنند.

مدیر تیم فوتبال المپیك ایران با اشاره به دیگر مشكلات این تیم افزود: یكی از بزرگ ترین مشكلات ما بحث خروجی بازیكنان است و این مساله را نیز حتی به كی روش هم گفتم كه اگر تیم او یك مهرداد پولادی و سروش رفیعی دارد كه مشكل خروج از كشور دارند تیم من 32 بازیكن با این مشكل دارد اما خدا را شكر تا این لحظه نگذاشتیم كه این مشكل احساس شود و كار خروج بازیكنان را حل كرده ایم.

كاشانی در خصوص این كه چرا با برگزاری بازی های مقدماتی المپیك در شهر اهواز مخالف بوده است گفت: برای برگزاری این بازی ها دراهواز جلسات زیادی را به همراه كادر فنی برگزار كردیم اما دلایلی چون نبود هتل مناسب برای میزبانی، حضور ریزگردها و همچنین این كه عربستان در بازی با اهواز احساس راحتی بیشتری نسبت به تهران خواهد كرد از دلایل ما برای انتخاب نكردن این شهر بود و تصمیم گرفتیم با توجه به امكانات تهران بازی های خود را در این شهر برگزار كنیم.

وی در پاسخ به این سوال كه چرا نباید بازی های تیم المپیك ایران در ورزشگاه آزادی برگزار شود گفت: این مساله خواسته اصلی خود ما هم است و مطمئن باشید بازی كردن در ورزشگاه شهید دستگردی با بازی كردن در افغانستان برای ما هیچ فرقی نخواهد داشت.

مدیر تیم فوتبال المپیك ایران در خصوص این كه چرا ورزشگاه آزادی برای برگزاری بازی های تیم المپیك انتخاب نشد گفت: دو مشكل در این راه وجود دارد كه امیدواریم حل شود و بازی های در ورزشگاه برگزار شود مشكل اول این است كه ورزشگاه آزادی باید در روز میزبان دو بازی باشد و برای همین باید حتما چهار رختكن داشته باشد اما متاسفانه این ورزشگاه دارای دو رختكن بیشتر نیست كه البته مهدی تاج قول داده كه این مشكل را برطرف كند اما مشكل بزرگ تر ما این است كه فدراسیون فوتبال نمی تواند از پس هزینه های برگزاری بازی در ورزشگاه آزادی بر بیاید زیرا این ورزشگاه بسیار گران تر از دستگردی است اما به مسوولان می گویم اگر واقعا چنین مشكلی وجود دارد به ما اعلام كنند تا ما با كمك مردم این مشكل را برطرف كنیم زیرا مطمئن باشید مردم ما حاضرند با واریز پول به حساب فدراسیون این مشكل را برطرف كنند.

كاشانی در پاسخ به این سوال كه آیا حاضر به استفاده از بازیكنان دو رگه در تیم المپیك ایران است گفت: اعتقاد من این است كه هر بازیكنی در هر كجای دنیا با ریشه ایرانی وجود دارد ایرانی است و اگر كادر فنی به آن نیاز داشته باشد باید از آن بازیكنان استفاده كنیم من این كار را در گذشته با آوردن مربیانی مثل قطبی و مرزبان نشان دادم و اگر لازم باشد باز هم چنین كاری خواهم كرد.

وی با اشاره به مشكلات مالی شدید فدراسیون فوتبال اظهار كرد: فدراسیون فوتبال ما با مشكلات مالی فراوانی روبه رو است وحتی از كی روش شنیدم كه 6 ماه است حقوق نگرفته یا حتی ما برای میزبانی مسابقات مقدماتی المپیك مجبور هستیم با هتل ها به صورت اقساطی كار كنیم و حتی شنیدم از قول كی روش كه فدراسیون فوتبال برای فرستادن یك آنالیزور به قطر وامارات برای آنالیز بازی این دو تیم پول نداشته است كه اینها واقعا برای فوتبال ما خوب نیست.

كاشانی درپاسخ به سوال ایرنا در خصوص این كه با وجود مشكلات مالی شدید فدراسیون فوتبال چگونه توانسته اردوهای خوبی برای تیم المپیك برگزار كند گفت: با توجه به این كه فدراسیون فوتبال این توان را ندارد از دوستانی كه حاضر به كمك به تیم المپیك بودند استفاده كردیم و هر دوستی گوشه ای از یك كار را گرفت و جالب است بدانید حساب مشتركی میان من ، خاكپور و رسایی ایجاد شده كه از طریق همین كمك ها مشكلات مالی تیم المپیك را برطرف می كنیم برای مثال 220 میلیون تومان برای بازیكنان لباس خریدیم كه به گفته مایلی كهن چنین اتفاقی برای تیم المپیك بی سابقه بوده است.

ورزشی(3)**9118**9132**1590

سرخط اخبار ورزش