ربیعی: حقوق زنان در محیط های كار رعایت نمی شود

تهران - ایرنا - وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: حقوق زنان در محیط های كاری به طور عام رعایت نمی شود و به طور معمول با دستمزدی كمتر از مردان به كار گرفته می شوند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، علی ربیعی روز شنبه در حاشیه امضای تفاهمنامه همكاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و معاونت زنان ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران، افزود: مسائل زنان باید با همكاری و تعامل میان دستگاهها و نهادهای مختلف حل شود.

وی با اشاره به اشتغال زنان، اظهار داشت: وزارت كار تفاهمنامه هایی با سازمان میراث فرهنگی و وزارت جهادكشاورزی در خصوص مشاغل صنایع دستی و روستایی امضا كرده كه می توان این طریق فرصت های شغلی در حوزه زنان را افزایش داد.

وی با اشاره به تخصیص 100 میلیارد تومان از سوی وزارت كار برای اشتغال در حوزه قالیبافی، گفت: وزارت كار به لحاظ منابع مالی از سوی صندوق ها و همچنین مهارت آموزی از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور توانایی ارتقای توانمندی در حوزه زنان را دارد.

ربیعی تاكید كرد: فعال كردن تعاونی ها در روستاها و همچنین شهرهای كوچك از جمله اقداماتی است كه می توان برای حضور مشاركتهای اقتصادی و اجتماعی زنان انجام داد.

به گفته وزیر كار، بزرگترین عرصه اجتماعی و سیاسی جنگ است و زنان توانمند ایرانی در هشت سال جنگ تحمیلی همواره حضور موثری داشته اند.

وی در خصوص زنان سرپرست خانوار و یا خانواده های بدسرپرست، گفت: وزارت كار 200 هزار زن در این حوزه را تحت حمایت دارد اما این میزان اندك است و باید افزایش یابد.

ربیعی با اشاره به ایجاد مراكز مشاوره، گفت: یكی از مفاد تفاهمنامه یادشده ایجاد مراكز مشاوره برای زنان به ویژه حوزه های صنعتی بود كه به این مهم اقدام خواهد شد.

اقتصام(3)9123**1558