۱۵ بهمن ۱۳۹۳،‏ ۷:۲۹
کد خبر: 81491989
۰ نفر
كره شمالی آمریكا را به حمله هسته ای تهدید كرد

تهران - ایرنا - كره شمالی روز چهارشنبه ظاهرا هرگونه ازسرگیری گفت وگو با آمریكا را منتفی دانست و تهدید كردكه هرگونه 'جنگ تهاجمی' آمریكا را با جنگ هسته ای و سایبری پاسخ می دهد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سئول ، بیانیه جدید 'كمیسیون عالی دفاعی' نهاد عالی نظامی كره شمالی پس از آن منتشر شده كه گزارشهایی از اقدامات واشنگتن و پیونگ یانگ برای احیای مذاكرات شش جانبه منتشر شده بود.

كمیسیون عالی دفاعی كره شمالی اعلام كرد اظهارات اخیر باراك اوباما رییس جمهوری آمریكا نشان می دهد كه هدف آمریكا 'به زیر كشیدن' كره شمالی است.

این بیانیه ظاهرا واكنش آشكاری است به گفت وگوی روز 22 ژانویه اوباما كه در آن گفته بود رژیم كره شمالی در نهایت فرو می پاشد و آن را 'منزوی ترین' كشور روی زمین توصیف كرده بود.

كیم جونگ اون رهبر كره شمالی كه ریاست شورای عالی دفاعی این كشور را بر عهده دارد ، اوایل این هفته گفت كه پیونگ یانگ از این پس با 'سگ های هاری كه درباره سرنگونی نظام سوسیالیست كره شمالی عو عو می كنند ' پشت یك میز نخواهد نشست.

در بیانیه جدید شورای عالی دفاعی كره شمالی تاكید شده كه كره شمالی به هرگونه تهاجم و حمله هسته ای آمریكا با حمله هسته ای و به هرگونه جنگ سایبری با حملات سایبری پاسخ خواهد داد.

این در حالی است كه روزنامه واشنگتن پست روز دوشنبه گزارش داده بود نمایندگان آمریكا و كره شمالی بطور محرمانه درباره ایده 'مذاكره درباره مذاكره' بحث كرده اند اما نتوانسته اند درباره ترتیبات عملی به توافق برسند.

كره شمالی در سال های 2006 ، 2009 و 2013 آزمایش های هسته ای انجام داد.

شبد**1078**1517