پنج طرح عمرانی در شهر ساروق به بهره برداری رسید

اراك- ایرنا- پنج طرح عمرانی عصر سه شنبه همزمان با سومین روز از دهه مبارك فجر، با حضور سرپرست استانداری مركزی در شهر ساروق و روستای مشهدالكوبه از توابع شهرستان اراك به بهره برداری رسید.

اصلاح پیچ ورودی به شهر ساروق، مسكن مددجویان و ساختمان اداری ناحیه گاز در ساروق و ساختمان آتش نشانی و زورخانه روستای مشهدالكوبه این طرح ها را شامل می شوند.

پروژه واریانت( شیب عرضی) ساروق به طول یك كیلومتر و 490 متر با عرض 11 متر با اعتباری بالغ بر 22 میلیارد ریال به منظور اصلاح پیچ ورودی شهر ساروق و برطرف كردن نقطه حادثه خیز در محدوده روستای گركان احداث شده است.

مسكن مددجویی با 80 متر مربع زیربنا و 330 ملیبون ریال اعتبار و ساختمان اداری ناحیه گاز شهر ساروق نیز در زمینی به مساحت یك هزار و 108 متر مربع و با زیر بنای 512 متر مربع در دو طبقه با اعتباری بالغ بر 9 میلیارد و 783 میلیون ریال احداث شده است.

زورخانه روستای مشهدالكوبه نیز در زمینی به مساحت 180 و با زیر بنای 300 مترمربع با اعتباری بالغ بر 600 میلیون ریال ساخته شده كه 400 میلیون ریال از اعتبار این پروژه از محل دهیاری، 100 میلیون ریال كمك های مردمی و 100 میلیون ریال از محل توسط اداره ورزش و جوانان شهرستان اراك تامین شده است.

آتش نشانی روستای مشهدالكوبه نیز كه در زمینی به مساحت 200 و با زیر بنای 85 متر مربع با اعتباری بالغ بر 750 میلیون ریال احداث شده از دیگر طرحهایی بود كه با حضور سرپرست استانداری استان مركزی به بهره برداری رسید.

مدیر كل تربیت بدنی ، فرماندار اراك وچند تن از مسوولان محلی در مراسم بهره برداری از این طرح های عمرانی حضور داشتند.

ساروق كه در ۵۰ كیلومتری شمال اراك - مركز استان مركزی- واقع شده و فرش‌های آن شهرت جهانی دارند، در تاریخ ۴ آذر ماه ۱۳۸۸ با موافقت هیات دولت به شهر تبدیل شد.ك/2

1955/6012

سرخط اخبار استان‌ها