شاعری كه بازیگر شد / شمس لنگرودی: آمدنم اتفاقی نبود

تهران - ایرنا - شمس لنگرودی شاعر ،نویسنده و پژوهشگر معاصر كه در فیلم احتمال باران اسیدی ایفای نقش كرده است گفت: آمدنم به عرصه بازیگری اتفاقی نبود چراكه در 22 سالگی فیلم كوتاه بازی كردم و در سال های 1350 تا 1356 عضو كانون فیلم ایران بودم.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا ، نشست رسانه ای و نقد و بررسی فیلم سینمایی احتمال باران اسیدی عصر امروز سه شنبه پس از اكران این فیلم در كاخ جشنواره برج میلاد با حضور بهتاش صنایی ها كارگردان ، مریم مقدم نویسنده و بازیگر ، كامبوزیا پرتوی مشاور كارگردان ، ایرج رامین فر طراح صحنه و لباس ، محمدرضا جهان پناه فیلم بردار ، سمیرا برادری برنامه ریز و شمس لنگرودی ، پوریا رحیمی سام بازیگر برگزار شد.

صنایی ها كه علاوه بر كارگردانی به همراه مریم مقدم نویسنده فیلم نامه احتمال باران اسیدی نیز است اظهار كرد: ایده شكل گیری این فیلم نامه خاطره ای از یك دوست در باره تنهایی بود كه قصه ای ساده و لذت بخشی داشت.

وی در باره شعار این فیلم گفت: سینما جای شعار دادن نیست اما با توجه به اصراری كه برای ارایه یك شعار تبلیغاتی بود تصمیم گرفتیم بخشی از دیالوگ فیلم را به عنوان شعار انتخاب كنیم.

كارگردان فیلم احتمال باران اسیدی ادامه داد: این فیلم منحصر به كاراكتر خودش است و به یك فیلم یا فیلم ساز خاصی تعلق ندارد ، در این اثر به مفهوم واقعی به فیلم مینی مال رسیدیم .

وی با بیان این كه موسیقی فیلم احتمال باران اسیدی درخشان و تحمیل كننده حسی خاص بود خاطرنشان كرد: در این فیلم از تركیب سازهای غربی و شرقی استفاده شده است.

شمس لنگرودی بازیگر نقش منوچهر در این فیلم با بیان این كه از حدود 40 سال پیش فعالیت خود را در خلوت (شعر و ادب) آغاز كرده گفت: پس از این سالها بسیار خسته شدم و با احتیاط به عرصه سینما آمدم تا وارد فضای دیگری شوم .

وی خاطرنشان كرد: فضای سینما با خلوتی كه سالها در آن بودم بسیار متفاوت است و بازی در فیلم احتمال باران اسیدی بار خستگی را از دوشم برداشت.

وی با بیان این كه بازی در این فیلم فرصت خوبی برای او بود تصریح كرد: آمده ام تا حضورم در عرصه سینما تداوم داشته باشد. امیدوارم آنچه در شعر به دنبال آن هستم در كار سینما هم ارائه دهم.

پوریا رحیمی سام ، دیگر بازیگر این فیلم نیز كه از هنرمندان عرصه تئاتر است ، گفت: این فیلم خبر خوبی برای تمام بازیگرانی بود كه به رغم داشتن شایستگی پشت خط مانده بودند.

وی ادامه داد: اعتماد به نسل جوان می تواند تحولی را در بازیگری كشورمان ایجاد كند ، چراكه جوانان ما استعداد زیادی دارند.

وی با بیان این كه بازیگران بسیار خوبی در شهرستان ها حضور دارند گفت: امیدوارم امثال بهتاش صنایی ها به این بازیگران مستعد فرصت خودنمایی بدهند.

سمیرا برادری برنامه ریز این فیلم نیز گفت: وقتی فیلم نامه را خواندم علاقه ام به آن نسبت به پدرم كه تهیه كنندگی فیلم را بر عهده دارد بیشتر شد و لحظه به لحظه كار با همفكری بزرگانی كه در كنار ما بودند پیش رفت.

وی تصریح كرد: علاقه ام به سمت سینمای مستقل كشیده شده و امیدوارم بتوانم در این عرصه موفق باشیم.

همچنین محمدرضا جهان پناه فیلمبردار احتمال باران اسیدی گفت: انتخاب لوكیشن ها برای داشتن تصویری خوب در این فیلم اهمیت زیادی داشت و توانستیم با نگاه های نزدیك عوامل فیلم به چارچوب درستی برسیم.

ایرج رامین فر طراح صحنه و لباس فیلم نیز اظهار كرد: پیش تر سابقه همكاری با صنایی ها را نداشتم و برای همكاری در این فیلم مردد بودم ، اما رفته رفته بسیار علاقه مند شدم چرا كه مشورت ، بحث و گفت وگو برای موفقیت بیشتر فیلم در بین عوامل مختلف فیلم مشاهده می شد.

در خلاصه داستان فیلم احتمال باران اسیدی آمده است: منوچهر 60 سال سن دارد ، او بازنشسته اداره دخانیات است ولی از سر بیكاری همچنان هر روز به اداره می رود ، مادرش تا زنده بود آرزو داشت ازدواجش را ببیند در حالی كه منوچهر حتی دوستی هم در زندگی نداشته ، خسرو ...

سی و سومین جشنواره فیلم فجر از 12 بهمن آغاز شده و تا 22 بهمن ادامه دارد.

فراهنگ**7537**1601**

سرخط اخبار فرهنگ