استمداد وزیر بهداشت از هنرمندان برای مبارزه و پیشگیری از سرطان

تهران - ایرنا - وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی با استمداد از هنرمندان گفت: مردم حرف هنرمندان را گوش می دهند و آنان می توانند نقش مهمی در پیشگیری و مبارزه با سرطان ایفا كنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، سید حسن قاضی زاده هاشمی شامگاه دوشنبه در همایش پویش ملی در مبارزه با سرطان با اشاره به این كه كشور با مشكلات مختلفی در حوزه بهداشت و درمان دست به گریبان است،افزود: خوشبختانه یكی از اولویت های دولت در امر سلامت جامعه است.

وی دلیل این اولویت دولت را پایبندی به قانون اعلام كرد و گفت : دولت با امكانات موجود پا در این عرصه گذاشته است.

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشكی در ادامه با اشاره به قدرشناسی و خشنودی مردم گفت: این فعالیت های دولت سبب رضایت مندی مردم در مناطق محروم شده است.

وی با بیان این كه رییس جمهوری در مورد سلامت مردم در دولت تاكیدات بسیاری دارد، افزود: دولت در این راه مشكلات زیادی دارد كه بر كسی پوشیده نیست.

وی آلودگی هوای تهران را یكی از مشكلات عنوان كرد و افزود: محیط زیست یكی از دغدغه های اصلی رییس دولت یازدهم است.

وی گفت كه سالانه 90 هزار نفر به سرطان مبتلا می شوند كه این رقم در 15 سال اینده افزایش چشمگیری خواهد داشت.

وی در عین حال با بیان این كه سرطان در ایران سونامی نیست، تاكید كرد: عوامل سرطان زا در ایران همچون بسیاری از كشورهای دیگر مشخص است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در ادامه همت سیاست گذاران و مجلس و دولت را برای كاهش این بیماری خواستار شد.

هاشمی ادامه داد، ایجاد حساسیت به سلامت در میان اقشار جامعه یكی دیگر از عواملی است كه می تواند سبب كاهش مبتلایان به سرطان در كشور شوند.

وی گفت: هنرمندان و ورزشكاران می توانند در این امر در خصوص آموزش به دولت كمك كنند.

بالاترین مقام اجرایی وزارت بهداشت با اعلام این كه نظام بیمه در كشور كارآمد نیست، گفت: امیدواریم روزی برسد كه دفترچه های بیمه همچون اوراق بهادار ارزشمند تلقی شود.

هاشمی با بیان اینكه 9 میلیون نفر از مردم درخواست دفترچه بیمه سلامت داشته اند، افزود: این نشان می دهد كه قشر زیادی از مردم كشور تاكنون داشتن هیچ بیمه ای را نداشته اند.

وی در پایان گفت: امیدواریم كه بخش خصوصی و افراد نیكوكار به عرصه سلامت وارد شوند، زیرا هیچ دولتی در جهان قادر به تامین تمام نیازهای جامعه نیست.

شبك **1455** 1917