۱۳ بهمن ۱۳۹۳،‏ ۱۸:۰۵
کد خبر: 81489992
۰ نفر
وزیر ارتباطات: مرحله دوم فیلترینگ هوشمند آغاز شده است

سمنان - ایرنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، هدف از طرح فیلترینگ هوشمند را حذف محتوی مجرمانه و غیراخلاقی فضای مجازی دانست و گفت: مرحله اول اجرای این طرح پایان یافته و مرحله دوم آن آغاز شده است.

'محمود واعظی' روز دوشنبه در سمنان در جمع خبرنگاران افزود: برخی از سایت ها دارای محتوی مجرمانه و یا غیراخلاقی هستند و خانواده ها نمی خواهند چنین فضایی در اختیار داشته باشند، در حالی كه همین سایت ها مطالب علمی و مفید نیز دارند و قرار نیست كل سایت مسدود شود.

وی اظهار داشت: برای اینكه جامعه را از مطالب مفید سایت ها محروم نكنیم سامانه هوشمندی طراحی شد كه برخی مطالب غیر اخلاقی و مجرمانه را مسدود و از دسترس خارج می كند.

وی یادآور شد: فیلترینگ هوشمند سه مرحله دارد كه مرحله اول آن آزمایشی و اجرای آن به مدت یك ماه به طول انجامید كه از مرحله اول راضی هستیم.

واعظی گفت: اجرای مرحله دوم آن نیز یك هفته است آغاز شده و به مدت سه ماه به طول می انجامد.* توسعه اینترنت روستایی

وزیر ارتباطات در خصوص توسعه شبكه اینترنت در روستاها گفت: در حال حاضر هشت هزار روستا در كشور به اینترنت متصل هستند و تا سال آینده این تعداد را به نزدیك به 30 هزار روستا افزایش خواهیم داد.

وی یادآور شد: طبق برنامه باید روستاهای دارای 20 خانوار زیر پوشش شبكه اینترنت قرار گیرند در حالی كه هم اكنون روستاهای كمتر از 20 خانوار نیز زیر پوشش قرار گرفته اند.* تلاش برای كاهش تعرفه های مخابراتی

وزیر ارتباطات در خصوص برنامه افزایش یا كاهش تعرفه های مخابراتی نیز اظهار داشت: برنامه ما این است كه سال آینده افزایش تعرفه ای نداشته باشیم و اگر بتوانیم در بخش اینترنت خانگی و موبایل كاهش تعرفه داشته و اینترنت را برای استفاده عموم ارزان كنیم.

واعظی گفت: در خصوص تعرفه های تلفن ثابت با توجه به اجرای طرح هم كدسازی، درآمد شركت مخابرات كاهش یافته و ممكن است در این بخش تغییراتی داشته باشیم اما بنایی بر افزایش قیمتها وجود ندارد.* افزایش كاربران اینترنت

وی گفت: در خصوص افزایش سرعت و یا امكان دسترسی همگان به اینترنت تصمیم گرفته شد در این بخش سرمایه گذاری انجام شود تا شرایط برخورداری از اینترنت برای همه فراهم شود.

واعظی اظهار كرد: در این خصوص در دولت یازدهم شمار كاربران اینترنت در كشور از سه میلیون كاربر تا هشت میلیون كاربر افزایش یافته است.

وی گفت: در عین حال سرعت اینترنت برای دانشگاهها، مراكز عمومی، تجاری و غیره را افزایش داده ایم و امیدواریم در آینده این مشكل نیز با توسعه تلفن های نسل سه و چهار رفع شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سمنان را از استانهای مهم در حوزه ارتباطات دانست و اظهار كرد: نزدیكی به تهران و داشتن پتانسیل اقتصادی شرایط را برای توسعه بیش از پیش ارتباطات در این استان فراهم كرده است.

وی گفت: توسعه ارتباطات كه در این استان اتفاق افتاده نسبت به ماههای گذشته دو برابر شده است.

وزیر ارتباطات در پایان سفر به سمنان راهی شهرستان گرمسار شد.

6100/686