۹ بهمن ۱۳۹۳،‏ ۱۲:۲۴
کد خبر: 81484062
۰ نفر
عراقچی: می خواهیم به زمان سرعت بدهیم

استانبول - ایرنا - سید عباس عراقچی گفت كه هدف او و كارشناسان حقوقی و هسته ای تیم ایران سرعت دادن به زمان و یافتن هرچه سریعتر راه حل برای اختلافات با كشورهای 1+5 است.

سرپرست تیم مذاكره كننده ایرانی پیش از آغاز مذاكره با معاونان وزیران خارجه فرانسه، انگلیس و آلمان به خبرنگاران ایرانی گفت: امروز با معاونان وزیران خارجه سه كشور اروپایی دیدار می كنیم؛ دیدارهایمان سه جانبه و دو جانبه خواهد بود.

وی افزود: می خواهیم به زمان سرعت بدهیم و هرچه زودتر برای اختلاف هایی كه وجود دارد راه حلی پیدا كنیم.

عباس عراقچی به همراه مجید تخت روانچی امروز در استانبول با همتایان خود هانس دیتر لوكاس از آلمان، سایمون گس از انگلیس و نیكلاس دوریویر از فرانسه پشت میز مذاكره می نشینند.

عراقچی گفت: كارشناسان حقوقی و هسته ای همواره در كنار ما حضور دارند. انها جلسات خود را برگزار و موضوعات را ریز تر بررسی می كنند. در صورت لزوم در جلسات ما نیز حضور پیدا می كنند و نظر خود را می دهند.

معاون حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه اظهار داشت: به هر حال این كاری بسیار تخصصی ، فنی ، حقوقی و سیاسی و همه جانبه است و همه ابعاد باید با هم بررسی شود.

حمید بعیدی نژاد مدیركل سیاسی و امنیت بین الملل وزارت امور خارجه، داوود محمد نیا مشاور وزیر خارجه، محمد امیری مدیر كل امور پادمان های سازمان انرژی اتمی و نیز پژمان رحیمیان از سازمان انرژی اتمی سایر اعضای تیم مذاكره كننده ایرانی هستند.

تیم مذاكره كننده ایرانی پیش از این در روزهای سوم و چهارم بهمن با دیپلمات های آمریكایی در زوریخ گفت و گو و برخی موارد اختلافی را مرور كرده بود.

مذاكرات ایران و سه كشور اروپایی یك روزه است و طرفین طی نشست های صبح و عصر درباره موارد اختلافی با یكدیگر گفت و گو خواهند كرد.

گفته می شود 'هلگا اشمید' معاون 'فدریكا موگرینی' مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در این گفت وگوها حضور خواهد داشت.

نشست چهارجانبه معاونان وزیر خارجه ایران و نمایندگان سه كشور اروپایی پنجشنبه شب پایان می یابد.

** 1553** 2010