آذربايجان غربي در ميزباني كاروان راهيان نور با تمام ظرفيت تلاش مي كند

اروميه - ايرنا - معاون هماهنگ كننده سپاه شهداي آذربايجان غربي گفت: اين استان با توجه به زيرساختهاي موجود و سهميه خود، در اعزام و ميزباني كاروانهاي راهيان نور نقش مطلوبي ايفا كرده و با تمام توانايي و ظرفيت خود تلاش مي كند.

سرهنگ جليل وحيدي روز پنجشنبه در جلسه كاروانهاي راهيان نور آذربايجان غربي گفت: اعزام كاروانهاي راهيان نور كه در قالب چند مرحله دراستان انجام گرفت به پايان رسيد.

وي اظهار كرد: اولين مرحله اعزام راهيان نور اقشار مختلف استان در ايام عيد بود كه با توجه به سهميه كشوري 15 هزار نفر از مردم استان بدون هيچگونه حادثه و اتفاق به جنوب اعزام شدند.

سرهنگ وحيدي ادامه داد: در تابستان هم ميزبان و ميهمان بوديم و در مقايسه با سالهاي گذشته با توجه به زيرساختهاي موجود حدود 130 هزار نفر از اقشار مختلف از استانهاي كشور و خود آذربايجان غربي در هشت يادمان استان حضور يافته و با شهدا تجديد ميثاق كردند كه اين عمليات فرهنگي 45 روز در تابستان طول انجاميد.

وي ادامه داد: در راهيان نور دانش آموزي سهم ما 90 هزار نفر بود كه 45 هزار نفر سهميه داخل استان و بقيه از استانهاي اردبيل و آذربايجان شرقي بودند.

وحيدي اظهار كرد: آذربايجان شرقي 30 هزار نفر و اردبيل 15 هزار دانش آموز دختر و پسر خود را به كاروانهاي راهيان نور اعزام كردند كه كار بسيار بزرگي بود.

سرهنگ وحيدي ادامه داد: برگزاري نمايش رزمي و بصيرتي در مهرماه امسال اروميه از ديگر فعاليتهاي ما در اداي دين خود به شهدا و دوران دفاع مقدس بود.

وي اظهار كرد: در 18 روز برگزاري اين رزمايش 100 هزار نفر از مردم اروميه تاريخ استان را در دو ساعت در مكان در نظر گرفته شده مشاهده كردند و شبانه از پنج هزار تا هشت هزار نفر از مردم شهر براي تماشاي نمايش در محل رزمايش حضور مي يافتند.

وي گفت: مردم استقبال بسيار خوبي از اين رزمايش كردند و تداوم اين نمايش دوباره از خرداد ماه در اروميه و در پادگان حيدرلو آغاز مي شود.

مديركل بنياد حفظ آثار و ارزشهاي دفاع مقدس آذربايجان غربي نيز در اين جلسه گفت: نقشه راهيان نور آذربايجان غربي با همكاري سازمان جغرافيايي نيروهاي مسلح به چاپ رسيده است.

مصطفي رضوي ادامه داد: يك بسته نيز حاوي مشخصات يادمانهاي شهداي آذربايجان غربي همراه با فيلم مستندي شامل عملياتهاي انجام شده در استان در دوران دفاع مقدس در اين بسته قرار داده شده است.

وي ادامه داد: همچنين فيلم مستند بمباران پادگان پيرانشهر نيز در اين بسته گنجانده شده كه به همراه جانماز و مهر و چفيه به كاروانها هديه مي شود.

7125/581

سرخط اخبار استان‌ها