شكایت از برخی وزرای دولت قبل در كمیسیون اصل 90 پیگیری می شود

تهران - ایرنا - رییس كمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه گفت: تبلیغ فروش سهام تبرك ممنوع است ، اما تبلیغ محصولات این شركت مانعی ندارد.

به گزارش خبرنگار حوزه قضایی ایرنا ، محمدعلی پورمختار روز سه شنبه در حاشیه همایش حق شهروندی و حق دفاع در جمع خبرنگاران در مورد چگونگی رسیدگی به پرونده های شاندیز و تبرك گفت: هر كسی كار خودش را انجام می دهد ، دادستانی به موضوع رسیدگی می كند و ما هم موضوع را پیگیری هستیم.

رییس كمیسون اصل 90 در پاسخ به این سووال كه آیا اتفاقاتی كه در مجلس در ناتمام ماندن نطق مطهری روی داد به كمیسیون اصل 90 ارجاع شد، گفت: پرونده اش به این كمیسیون نیامده است.

وی ادامه داد: از آنجا كه این یك موضوع داخلی بود و درون مجلس اتفاق افتاد بعید است كه به كمیسیون اصل 90 ارجاع شود.

پورمختار همچنین در مورد اظهارات امین زاده معاون حقوقی رییس جمهوری مبنی بر شكایت از برخی وزرای دولت قبل گفت: این پرونده نیز در كمیسیون اصل 90 در حال پیگیری و تكمیل است.

وی اضافه كرد: این افراد كسانی بودند كه در دولت قبل مسوولیت داشتند.

پورمختار در پاسخ به سووال خبرنگار ایرنا مبنی بر آخرین وضعیت فوتبالیست هایی كه جعل پایان خدمت كردند نیز گفت این موضوع نیز همچنان مطرح است.

وی اضافه كرد: پرونده های شان از طریق سازمان نظام وظیفه به مراجع قضایی فرستاده و كارت های آنها ابطال شده است.

به گفته وی برخی تصمیمات برای آنها گرفته شده و برخی دیگر به عنوان سرباز همچنان فوتبال بازی می كنند.

پورمختار با قبول نداشتن این موضوع گفت: اجازه دادن به آنها برای حضور در فوتبال به نوعی تشویق كردن آنها است كه كارت پایان خدمت شان را جعل كرده اند در حالی كه در موارد مشابه داریم كه به فرد زندان و محرومیت داده می شود.

رییس كمیسیون اصل 90 درباره پرونده بنزین های آلوده هم گفت: در مرحله بررسی و تحقیق هستیم و هر كدام اگر نهایی شود بلافاصله اعلام می كنیم.

وی در این باره كه آیا وزیر نفت به مجلس احضار شده است ، گفت: وزیر نفت به مجلس احضار شد و نتیجه این بود كه دلیل اصلی آلودگی ها در تهران و شهرستان ها بنزین تولیدی در پتروشیمی ها نبوده است.

به گفته وی نقش همسر یكی از مسوولان در بنزین آلوده مورد بررسی قرار گرفته ولی اثبات نشده است.

پرونده سردفتران موضوع دیگری بود كه خبرنگاران از پورمختار پرسیدند و او جواب داد به این پرونده نیز در حال رسیدگی هستیم و متاسفانه كسانی مستحق گرفتن جواز سردفتری بوده اند كه این جواز به آنها داده نشده است.

(3)**9317**1540**1436