تداوم  فشارهای آمریكا بر كره شمالی با همكاری كره جنوبی

پكن - ایرنا - آمریكا در راستای تحت فشار قراردادن كره شمالی، قصد دارد كه نشستی با كره جنوبی برگزار و به ادعای خود در این نشست ، راهكارهای دفع تهدیدات موشكی پیونگ یانگ را بررسی كند.

به گزارش ایرنا ، این نشست كه از آن به عنوان نشستی «ویژه» نام برده شده، قرار است امشب با حضور مقامات و كارشناسان نظامی دو كشور در فلوریدا برگزار شود.

خبرگزاری یونهاپ كره جنوبی روز سه شنبه به نقل از یك مقام عالیرتبه نظامی این كشور اعلام كرد: این نشست كه به بررسی راهكارهای دفع تهدیدات امنیتی مربوط به سلاح های دوربرد و كشتار جمعی كره شمالی می پردازد، در سطح بالایی با حضور كارشناسان ارشد نظامی دو كشور برگزار خواهد شد.

این خبرگزاری بدون اشاره به نام این مقام نظامی كره ای، نوشت: این نشست با عنوان «كا.اس.اس» در مركز عملیات ویژه ارتش ایالات متحده در فلوریدا برپا خواهد شد و مقامات نظامی كره جنوبی با همفكری همتایان آمریكایی خود به چگونگی مقابله با تهدیدات موشك های بالستیك كره شمالی خواهند پرداخت .

ژنرال كورتیس، فرمانده نیروهای نظامی ایالات متحده در كره جنوبی نیز پیش از این گزارش های منتشر شده در خصوص برگزاری این نشست را مورد تایید قرار داده بود.

این مقام ارشد نظامی آمریكایی ضمن خودداری از افشای جزئیاتی كه در این نشست بین نظامیان كره ای و كشورش مطرح خواهد شد، گفت: این نشست به طور كلی شامل بررسی انواع مواجهه با تسلیحات موشكی كره شمالی خواهد بود ضمن آنكه بر مبنای محتوای این جلسه ممكن است افزایش حمایت فعالانه واشنگتن از سئول برای حفظ ثبات در شبه جزیره كره در دستور قرار بگیرد.

او یادآور شد كه راهكارها و نوع حمایت فعالانه ایالات متحده از كره جنوبی در این خصوص از جمله مواردی است كه در این نشست مورد بررسی قرار می گیرد.

پیونگ یانگ در سال 2005 میلادی خود را به عنوان یك قدرت هسته ای معرفی كرد و سال 2006 نخستین آزمایش هسته ای خود را انجام داد.

این كشور همچنین در سال های 2009 و 2013 میلادی دو بار دیگر اقدام به انجام آزمایش هسته ای كرده است.

نگرانی كره جنوبی در خصوص این آزمایش ها باعث شده كاخ سفید با سوء استفاده از وضعیت موجود همواره به شعله ورتر كردن تنش میان دو همسایه شمالی و جنوبی مشغول شده و جای پای خود را در منطقه شبه جزیره كره مستحكم تر كند.

این كشور هم اكنون با دارا بودن بیش از 28 هزار نیروی نظامی و انجام رزمایش های مختلف سالانه با كره جنوبی، شبه جزیره كره را به محل رزمایش های مكرر و امتحانات تسلیحاتی خود مبدل كرده است.

آساق*231*1597*1579

سرخط اخبار جهان