طرح كاداستر در 147پارچه آبادی منطقه سیستان اجرا شد

زاهدان - ایرنا - مدیر امور اراضی سازمان جهاد كشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: با هدف سند دار كردن زمین های كشاورزی و رفع معضلات و اختلافات مرزی اراضی و تعیین مالكیت و حقوق دولت در این اراضی طرح كاداستر در 147 پارچه آبادی منطقه سیستان به وسعت 30 هزار هكتار انجام شد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی سازمان جهاد كشاورزی استان، 'عباس خسروی' در سالروز تشكیل سازمان امور اراضی كشور افزود: این طرح از اول تیرماه امسال آغاز شده و عملیات اجرایی شناسایی قطعات، مالكان و متصرفان انجام شده است.

وی گفت: افزون بر 11 میلیارد و 100 میلیون ریال اعتبار اجرای طرح كاداستر از طریق سازمان امور اراضی كشور تامین شده است.

مدیر امور اراضی سازمان جهادكشاورزی استان تصریح كرد: هم اینك با اتمام عملیات صحرایی، نقشه های اجرایی به صورت تجمیعی و تك پلاكی درحال تولید است كه با اتمام این مرحله تشریفات ثبتی اراضی در ادارات ثبت شهرستان انجام خواهد شد.

خسروی همچنین واگذاری 920 هكتار از اراضی ملی و دولتی برای اجرای 123طرح كشاورزی زراعی، باغی و وابسته به بخش كشاورزی و طرحهای غیركشاورزی، وصول هشت میلیارد ریال عواید ناشی از اجاره و فروش اراضی، نظارت بر 600 مورد طرحهای واگذار شده كشاورزی در سطح 6450 هكتار، نظارت بر حفظ كاربری اراضی زراعی و باغی استان، نقشه برداری در سطح دو هزار و 850 هكتار از اراضی واگذار شده و معرفی 123بهره بردار برای دریافت سند مالكیت به ادارات ثبت اسناد و املاك استان را از دیگر اقدامات این مدیریت در سال جاری برشمرد.

منطقه سیستان شامل پنج شهرستان زابل، هیرمند، زهك، نیمروز و هامون در شمال زاهدان مركز استان سیستان و بلوچستان و در همسایگی ولایت نیمروز افغانستان قرار دارد.

7437 / 653