مخالفت صریح آلمان با اعمال هرگونه تحریم جدید علیه ایران

برلین - ایرنا - سخنگوی وزارت امورخارجه آلمان درخصوص بحث های مطرح شده در كنگره آمریكا درمورد احتمال اعمال تحریم های جدید علیه ایران و تلاش جمهوری خواهان كنگره در این زمینه،گفت:برلین تشدید تحریم ها علیه ایران با تصویب تحریم های جدید را كار درستی نمی داند.

'مارتین شفر' روز دوشنبه در نشست خبری سخنگویان دولت آلمان با خبرنگاران در پاسخ به سوال ایرنا در این رابطه،خاطرنشان كرد: همانطوری كه وزیران امور خارجه سه كشور اروپایی عضو گروه 1+5 هفته گذشته در مقاله مشترك خود در روزنامه واشنگتن پست تاكید كردند،مذاكرات به مرحله حساس و مهمی رسیده و در این مرحله نباید با تشدید تحریم ها در روند مثبت مذاكرات مانع ایجاد شود.

شفر خاطرنشان كرد: در شرایط فعلی نباید به فكر اعمال تحریم های جدید باشیم بلكه درست برعكس در مرحله حساسی كه امروز در آن قرار داریم و طرفین برای دستیابی به راه حل سیاسی بسیار به هم نزدیك شده اند،باید برای رسیدن به هدف نهایی تلاش كنیم.

این مقام وزارت امور خارجه آلمان تاكید كرد: با روند خوب مذاكرات هسته ای امید و انتظار ما این است كه تا ماه مارس بتوانیم به یك توافق سیاسی با ایران دست یابیم تا به كمك آن مناقشه بین المللی طولانی مدت و بسیار جدی هسته ای برای همیشه حل و فصل شود.

شفر در عین حال یادآور شد:البته ما هنوز به مرحله حل و فصل نهایی اختلافات نرسیده ام اما مسیر درستی كه درحال طی شدن است باید ادامه یاد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان در پایان بار دیگر تاكید كرد: هرچیزی كه موجب خدشه دار شدن روند مثبت حركت به سمت توافق نهایی باشد از جمله تصمیم كنگره به تشدید تحریم ها علیه ایران،از نظر برلین كار درستی نیست.

اروپام*4* 456* 1701 **‌ 1095

سرخط اخبار سیاست