۶ بهمن ۱۳۹۳،‏ ۹:۴۶
کد خبر: 81479235
T T
۰ نفر
گواهي نامه تاييد توانمندي فناورانه به چهار شركت اعطا شد

تهران- ايرنا- اعضاي حاضر در بيست‌ و دومين جلسه شوراي مميزي توانمندي‌ هاي فناورانه سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران، با صدور گواهي نامه تاييد توانمندي فناورانه به چهار شركت فناور موافقت كردند.

به گزارش گروه علمي ايرنا از سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران، بيست‌ و دومين جلسه شوراي مميزي توانمندي ‌هاي فناورانه با حضور مديركل دفتر مركزي ارتباط با دانشگاه و صنعت سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي، نماينده وزارت صنعت، معدن و تجارت، نماينده سازمان صنايع كوچك و شهرك‌ هاي صنعتي ايران و جمعي از اعضاي هيات علمي برگزار شد.

در اين جلسه پس از بررسي چندين توانمندي فناورانه اظهار شده از طرف شركت‌هاي توليدي و خدمات فني و مهندسي با اعطاي گواهي‌ نامه تاييد توانمندي فناورانه به چهار شركت توانمند موافقت شد.

شركت توليدي تحقيقاتي ساخته‌هاي نسوز گهرسرام براي توانمندي فناورانه با عنوان 'توليد صنعتي جاذب آلوميناي فعال'، شركت صنعتي و بازرگاني صحت براي توانمندي فناورانه با عنوان 'توليد محصولات شوينده و بهداشتي حاوي عصاره گياهان بومي ايران'، شركت ساحل صيد كنارك براي توانمندي فناورانه با عنوان 'توليد كنسرو خوراك‌ها و خورشت‌هاي تن ماهيان' و شركت فراپاكس شيراز براي توانمندي فناورانه با عنوان 'طراحي و ساخت قطعات كامپوزيتي تقويت شده با الياف شيشه' موفق به اخذ گواهي توانمندي فناورانه شدند.

سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران كه حداكثر استفاده از توان فني و مهندسي و وظيفه اطلاع رساني نيازهاي دستگاه‌هاي اجرايي كشور را برعهده دارد، ارزيابي و ثبت توانمندي هاي فناورانه شركت هاي توليدي كشور را به اجرا گذاشته است.

اين برنامه از سال 1389 در راستاي توسعه توليدات دانش بنيان و فناوري محور به عنوان زمينه ساز و تضمين كننده استقلال اقتصاد كشور از منابع نفتي در حال اجرا است.

با توجه به صدور گواهي نامه مطابق با سطح توانمندي شناسايي شده، امكان طبقه بندي شركت هاي فني و مهندسي توليدي از نظر درجه توانمندي فناورانه ميسر مي شود.

علمي(1)1055**1834